Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2016, 10:31

Gra na podstawie serialu Mr. Robot kolejnym projektem Telltale Games?

Telltale Games na swoich kontach społecznościowych podzieliło się materiałami związanymi z serialem Mr. Robot - co wzbudziło podejrzenia, że kolejnym projektem studia będzie gra na jego podstawie.

Studio Telltale Games już od dłuższego czasu nie zapowiedziało żadnego nowego projektu. Znana z epizodycznych przygodówek ekipa zajmuje się teraz przede wszystkim Batmanem (pierwszy odcinek zadebiutował na początku tego miesiąca) oraz trzecim sezonem The Walking Dead, który ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Co jest w planach deweloperów na później? Jeśli sugerować się postami, zamieszczonymi na oficjalnym koncie studia na Twitterze i Facebooku – projekt powiązany z serialem Mr. Robot.

Ewentualna gra na podstawie Mr. Robot z pewnością byłaby najbardziej realistycznym i dojrzałym projektem w portfolio studia. - Gra na podstawie serialu Mr. Robot kolejnym projektem Telltale Games? - wiadomość - 2016-08-10
Ewentualna gra na podstawie Mr. Robot z pewnością byłaby najbardziej realistycznym i dojrzałym projektem w portfolio studia.

Telltale Games postanowiło bowiem podzielić się ze swoimi fanami reklamą mobilnego komunikatora od fikcyjnej korporacji E Corp ze wspomnianego serialu. Jest to o tyle interesujące, że deweloperzy wyjątkowo rzadko zamieszczają na swoich kontach społecznościowych materiały niezwiązane z grami, które sami tworzą. Nic więc dziwnego, że od razu rozgorzały spekulacje na temat ewentualnego projektu Telltale Games. Mr. Robot mógłby się okazać idealnym materiałem na epizodyczną przygodówkę w stylu tego studia: poważny, mroczny ton serialu nieźle współgrałby z ambicjami deweloperów do tworzenia „dojrzałych historii”, zaś brak zbyt częstych scen akcji nie wymuszałby ciągłego festiwalu quick time eventów. Z kolei ewentualna rozbudowana minigra, polegająca na hakowaniu i wykradaniu informacji, mogłaby wprowadzić powiew świeżości do nieco skostniałej już formuły. Na razie jednak Telltale Games nie potwierdza tych doniesień, pozostaje więc cierpliwie czekać na oficjalne informacje.

Co ciekawe, grający główną rolę w serialu Rami Malek ma już na swoim koncie występ w grze wideo – w ubiegłym roku zagrał Josha w Until Dawn. - Gra na podstawie serialu Mr. Robot kolejnym projektem Telltale Games? - wiadomość - 2016-08-10
Co ciekawe, grający główną rolę w serialu Rami Malek ma już na swoim koncie występ w grze wideo – w ubiegłym roku zagrał Josha w Until Dawn.

Mr. Robot okazał się nieoczekiwanym hitem ubiegłego lata. Dzieło Sama Esmaila bez rozdmuchanego budżetu oraz gwiazdorskiej obsady przykuło uwagę krytyków, wygrywając nawet Złoty Glob za najlepszy serial dramatyczny 2015 roku. Dwa powstałe do tej pory sezony opowiadają historię Elliota Aldersona, hakera zmagającego się z problemami psychicznymi oraz uzależnieniem od morfiny, który dołącza do grupy próbującej obalić międzynarodową korporację E Corp.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games