Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2016, 10:59

autor: luckie

Premiera Batman: The Telltale Series – multiplayer będzie tylko lokalny

Dziś debiutuje pierwszy odcinek Batman: The Telltale Series, najnowszej gry przygodowej twórców The Walking Dead. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, tytuł nie zaoferuje sieciowego multiplayera, a jedynie rozgrywkę lokalną.

Już tylko kilka godzin pozostało do premiery pierwszego odcinka Batman: The Telltale Series w wersji cyfrowej – w sklepie Steam zostanie on odblokowany o godzinie 19:00. Do tego czasu cały pierwszy sezon da się tam kupić w przedsprzedaży z 10-procentową zniżką, tj. za 20,69 euro (ok. 90 zł). Oprócz pecetów, gra pojawi się dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360 oraz na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Edycja pudełkowa będzie dostępna wyłącznie na konsolach i pojawi się w Europie 16 września 2016 roku (13 września w Ameryce Północnej). Jej dystrybucją w naszym kraju zajmie się firma Cenega, przy czym jednak gra nie otrzyma polskiej wersji językowej.

Perypetie Batmana w konwencji przygodówki od Telltale to ciekawe połączenie. - Premiera Batman: The Telltale Series – multiplayer będzie tylko lokalny - wiadomość - 2016-08-02
Perypetie Batmana w konwencji przygodówki od Telltale to ciekawe połączenie.

Epizod pierwszy, zatytułowany Realm of Shadows, wprowadzi nas w nową historię Mrocznego Rycerza. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej skupi się ona na rozterkach samego Bruce’a Wayne’a i konsekwencjach, jakie alter ego miliardera ma na jego życie prywatne. Kolejne odcinki mają się ukazywać do grudnia bieżącego roku.

Przy tej okazji warto wspomnieć o pewnym sprostowaniu, dotyczącym zapowiedzianego niedawno multiplayera. Owszem, tryb wieloosobowy w Batman: The Telltale Series faktycznie się pojawi, ale tylko lokalny. Nie będzie on, jak początkowo myśleliśmy, umożliwiał wspólnej zabawy dla 2000 osób śledzących rozgrywkę online, ale dla około 4-12, siedzących w jednym pokoju i głosujących na pojawiające się opcje wyborów przy użyciu własnych urządzeń (przenośnych bądź stacjonarnych). Teoretycznie w zabawie będą mogły wziąć udział nawet większe grupy graczy (np. przy okazji dużych imprez), ale tylko jeśli będą w stanie śledzić rozgrywkę na tym samym ekranie. Chodzi o to, że póki co funkcja Crowd Play nie wspiera streamingu (np. w serwisie Twitch) z powodu zbyt dużych opóźnień. Być może problem ten zostanie rozwiązany w przyszłości.

  1. Batman: The Telltale Series - Nietoperz od innej strony
  2. Oficjalna strona gry Batman: A Telltale Games Series