Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 10:59

Batman: The Telltale Series otrzyma tryb multiplayer

Twórcy przygodówki Batman: The Telltale Series poinformowali, że w grze znajdzie się tryb multiplayer. Co więcej, taką opcję otrzymają wszystkie nadchodzące produkcje studia Telltale Games.

Batman: The Telltale Games Series przetrze szlaki dla trybu multiplayer we wszystkich przyszłych grach studia. - Batman: The Telltale Games Series otrzyma tryb multiplayer - wiadomość - 2016-07-26
Batman: The Telltale Games Series przetrze szlaki dla trybu multiplayer we wszystkich przyszłych grach studia.

Autorzy Batman: The Telltale Games Series sprawili swoim fanom sporą niespodziankę, ogłaszając, że gra wyposażona zostanie w tryb multiplayer, czyli funkcję wyjątkowo rzadko widywaną w przygodówkach. Co więcej, nie będzie to tylko jednorazowy eksperyment. W przyszłości wszystkie produkcje studia Telltale Games zaoferują rozgrywkę wieloosobową.

BATMAN: THE TELLTALE GAME SERIES W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Telltale Games
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE, PS3, X360, iOS, AND
  • Data premiery: 2 sierpień 2016 r.

Pomysł na tryb multiplayer narodził się z obserwacji deweloperów, którzy zauważyli, że sporo osób lubi patrzeć, jak inni gracze przechodzą gry Telltale Games. Oczywiście, tacy widzowie chcą dawać sugestie odnośnie wyborów moralnych dokonywanych przez postacie. Twórcy postanowili usystematyzować ten sposób zabawy i tak narodził się tryb Crowd Play.

W Crowd Play jeden gracz będzie kontrolował głównego bohatera, a reszta osób (od dwóch aż do ponad dwóch tysięcy) ma śledzić jego poczynania. W momentach, w których konieczne okaże się podjęcie decyzji widzowie mają oddawać głosy na najbardziej odpowiadające im opcje. Będą także w stanie informować głównego gracza czy są z niego zadowoleni, czy nie poprzez klikanie na jedną z dwóch ikon.

Rozpoczynając zabawę gracz wybierze, czy decyzje widowni będą niepodważalne, czy też zachowa on ostateczny głos. Po zakończeniu odcinka obejrzymy statystyki, które poinformują nas dokładnie o tym, jak zachowywali się użytkownicy śledzący naszą rozgrywkę.

Przypomnijmy, że Batman: The Telltale Games Series zmierza na pecety, konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Premierowy odcinek zadebiutuje 2 sierpnia w dystrybucji cyfrowej, jednocześnie na wszystkie platformy sprzętowe. Natomiast na wydania pudełkowe poczekamy do 16 września.

  1. Oficjalna strona gry Batman: A Telltale Games Series
  2. Batman: The Telltale Series - Nietoperz od innej strony (zapowiedź)