Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Pierwszoosobowa gra RPG będąca kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało osadzone w uniwersum urban fantasy Świat Mroku. Grę opracowało Hardsuit Labs, wspierane przez niektórych autorów oryginału, a także Chrisa Avellone’a.

RPG | FPP | wampiry | RPG akcji | urban fantasy | Świat Mroku

Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest pierwszoosobową grą RPG, której akcja toczy się w znanym uniwersum Świata Mroku, osadzonym w konwencji urban fantasy. Produkcja jest kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku i oferuje bardzo podobne podejście do rozgrywki. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Hardsuit Labs (znane m.in. z Blacklight: Retribution), jednak w pracach uczestniczą także niektórzy twórcy pierwszej części (np. autor scenariusza Brian Mitsoda) oraz znany deweloper Chris Avellone. Wydawcą jest firma Paradox Interactive.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat Bloodlines 2 znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Gracz wciela się w nowo powstałego wampira, który zostaje wplątany w bezwzględny konflikt o władzę w mieście Seattle. Przetrwanie wymaga zawierania sojuszy z przeróżnymi potężnymi krwiopijcami oraz zdemaskowania spisku leżącego u podstaw wojny pomiędzy potężnymi frakcjami nieumarłych. W grze spotykamy także niektórych bohaterów znanych z poprzedniej odsłony.

Mechanika

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (w niektórych sytuacjach istnieje jednak możliwość obejrzenia swojej postaci). Eksplorując niebezpieczne ulice i budynki Seattle wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty i nawiązujemy relacje z różnego rodzaju postaciami – w tym przede wszystkim przedstawicielami wampirzej społeczności.

Warto przy tym odnotować, że sprzymierzeńców trzeba wybierać ostrożnie, bowiem każdy ma ukryte motywy, a wampirze gry i intrygi cechują się wyjątkową bezwzględnością. W grze funkcjonuje kilka odmiennych frakcji, charakteryzujących się własną historią i celami. Tylko od nas zależy, po której stronie konfliktu się opowiemy, a podjęte wybory nie zostaną nam łatwo zapomniane.

Produkcja oferuje dynamiczny system walki, w którym ważną rolę odgrywają tzw. dyscypliny – nadnaturalne zdolności, których używanie wymaga spożywania krwi. W miarę postępów w rozgrywce gracz może rozwijać umiejętności i atrybuty swojej postaci, dzięki czemu stopniowo staje się ona coraz potężniejsza.

W czasie zabawy zmuszeni jesteśmy także polować, by zapewnić sobie życiodajną krew. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym – respektować prawo Maskarady (zmuszające nieumarłych do ukrywania się przed ludźmi) i dbać o to, by głód nie skłonił nas do nadmiernego okrucieństwa – granica pomiędzy człowiekiem i bezwzględną bestią jest w przypadku wampira bardzo cienka.

Tryby gry

W Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pecetowa wersja gry wspiera technologie ray tracingu oraz DLSS; obsługuje także mody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5 / 10 na podstawie 484 głosów czytelników.

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

18+

Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 przesunięta
Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 przesunięta

wiadomość16 października 2019

Studio Hardsuit Labs poinformowało o opóźnieniu premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Kontynuacja kultowego RPG ukaże się nieco później, by nie powtórzyła się historia niedopracowanej jedynki.

Vampire The Masquerade - Bloodlines 2 - gameplay z targów gamescom 2019
Vampire The Masquerade - Bloodlines 2 - gameplay z targów gamescom 2019

wiadomość21 sierpnia 2019

Serwis IGN opublikował blisko półgodzinny zapis rozgrywki z dema Vampire The Masquerade - Bloodlines 2, które zostało udostępnione dziennikarzom na trwających targach gamescom 2019. Produkcja powinna ukazać się na początku przyszłego roku.

Vampire The Masquerade - Bloodlines 2 - rozszerzony gameplay z E3 2019
Vampire The Masquerade - Bloodlines 2 - rozszerzony gameplay z E3 2019

wiadomość12 czerwca 2019

Serwis IGN opublikował ponad osiemnastominutowy gameplay z zaprezentowanego podczas tegorocznych targów E3 dema Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - fragmenty gameplayu z wersji pre-alpha
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - fragmenty gameplayu z wersji pre-alpha

wiadomość10 czerwca 2019

Podczas konferencji PC Gaming Show zaprezentowano zwiastun z pierwszymi elementami gameplayu z Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Produkcja autorstwa studia Hardsuit Labs ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One na początku przyszłego roku.

Problemy na wyprzedaży Epic Games Store - Vampire The Masquerade Bloodlines 2 znika ze sklepu
Problemy na wyprzedaży Epic Games Store - Vampire The Masquerade Bloodlines 2 znika ze sklepu

wiadomość17 maja 2019

Firma Epic Games zaczęła mieć kłopoty z wyprzedażą Epic Mega Sale. Na czas promocji z oferty sklepu zniknęły m.in. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oraz Oxygen Not Included, a niektóre z przecenionych gier miały niezapowiedziane zmiany cen.

PC
PS4
XONE