Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4PS5XONEXSX
Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

VTM Bloodlines 2 | Vampire: Bloodlines 2

Pierwszoosobowa gra RPG będąca kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało osadzone w uniwersum urban fantasy Świat Mroku. Grę opracowało Hardsuit Labs, wspierane przez niektórych autorów oryginału, a także Chrisa Avellone’a.

RPG | FPP | wampiry | RPG akcji | urban fantasy | Świat Mroku | immersive sim | Find Your Next Game

Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

data premiery gry:

gru2020

PC PS4 XONE

data nieogłoszona

XSX PS5
Find Your Next Game 2020

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest pierwszoosobową grą RPG, której akcja toczy się w znanym uniwersum Świata Mroku, osadzonym w konwencji urban fantasy. Produkcja jest kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku i oferuje bardzo podobne podejście do rozgrywki. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Hardsuit Labs (znane m.in. z Blacklight: Retribution), jednak w pracach uczestniczą także niektórzy twórcy pierwszej części (np. autor scenariusza Brian Mitsoda) oraz znany deweloper Chris Avellone. Wydawcą jest firma Paradox Interactive.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat Bloodlines 2 znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Gracz wciela się w nowo powstałego wampira, który zostaje wplątany w bezwzględny konflikt o władzę w mieście Seattle. Przetrwanie wymaga zawierania sojuszy z przeróżnymi potężnymi krwiopijcami oraz zdemaskowania spisku leżącego u podstaw wojny pomiędzy potężnymi frakcjami nieumarłych. W grze spotykamy także niektórych bohaterów znanych z poprzedniej odsłony.

Mechanika

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (w niektórych sytuacjach istnieje jednak możliwość obejrzenia swojej postaci). Eksplorując niebezpieczne ulice i budynki Seattle wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty i nawiązujemy relacje z różnego rodzaju postaciami – w tym przede wszystkim przedstawicielami wampirzej społeczności.

Warto przy tym odnotować, że sprzymierzeńców trzeba wybierać ostrożnie, bowiem każdy ma ukryte motywy, a wampirze gry i intrygi cechują się wyjątkową bezwzględnością. W grze funkcjonuje kilka odmiennych frakcji, charakteryzujących się własną historią i celami. Tylko od nas zależy, po której stronie konfliktu się opowiemy, a podjęte wybory nie zostaną nam łatwo zapomniane.

Produkcja oferuje dynamiczny system walki, w którym ważną rolę odgrywają tzw. dyscypliny – nadnaturalne zdolności, których używanie wymaga spożywania krwi. W miarę postępów w rozgrywce gracz może rozwijać umiejętności i atrybuty swojej postaci, dzięki czemu stopniowo staje się ona coraz potężniejsza.

W czasie zabawy zmuszeni jesteśmy także polować, by zapewnić sobie życiodajną krew. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym – respektować prawo Maskarady (zmuszające nieumarłych do ukrywania się przed ludźmi) i dbać o to, by głód nie skłonił nas do nadmiernego okrucieństwa – granica pomiędzy człowiekiem i bezwzględną bestią jest w przypadku wampira bardzo cienka.

Tryby gry

W Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pecetowa wersja gry wspiera technologie ray tracingu oraz DLSS; obsługuje także mody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 636 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

18+

Dying Light 2 i Bloodlines 2 bez Chrisa Avellone'a
Dying Light 2 i Bloodlines 2 bez Chrisa Avellone'a

wiadomość23 czerwca 2020

Chris Avellone nie pracuje już nad Dying Light 2 oraz Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystko za sprawą oskarżeń o molestowanie seksualne pod adresem legendarnego scenarzysty.

Vampire Bloodlines 2 - edycja kolekcjonerska ujawniona
Vampire Bloodlines 2 - edycja kolekcjonerska ujawniona

wiadomość13 czerwca 2020

Firma Paradox Interactive ujawniła zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Zaoferuje ona m.in. winylowy soundtrack i figurkę wampirzycy.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2  trafi także na PS5
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 trafi także na PS5

wiadomość9 maja 2020

Firma Paradox Interactive i studio Hardsuit Labs poinformowały, że poza zapowiedzianymi wcześniej platformami sprzętowymi gra Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zmierza również na PlayStation 5.

Jakie gry przeniesiemy za darmo na Xbox Series X z XONE?
Jakie gry przeniesiemy za darmo na Xbox Series X z XONE?

wiadomość8 maja 2020

Poznaliśmy listę gier korzystających ze Smart Delivery, czyli systemu, w ramach którego zakup wersji na Xboksa One pozwoli nam za darmo otrzymać także wydanie na konsolę Xbox Series X.

Zobacz mroczny zwiastun Vampire Bloodlines 2
Zobacz mroczny zwiastun Vampire Bloodlines 2

wiadomość7 maja 2020

Podczas prezentacji Inside Xbox pojawił się nowy zwiastun Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Dowiedzieliśmy się także, że gra pojawi się na Xboksie Series X.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5