Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSXPS4XONE
Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)
OkładkaVampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

VTM Bloodlines 2 | Vampire: Bloodlines 2

Pierwszoosobowa gra RPG będąca kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało osadzone w uniwersum urban fantasy Świat Mroku. Nad grą pracowało Hardsuit Labs, ostatecznie odsunięte od projektu przez wydawcę, firmę Paradox Interactive.

RPG | FPP | wampiry | RPG akcji | urban fantasy | Świat Mroku | immersive sim | Find Your Next Game

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 XONE XSX PS5

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Cyberpunk 2077

Watch Dogs: Legion

Deus Ex: Bunt Ludzkości

E3 2021

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest pierwszoosobową grą RPG, której akcja toczy się w znanym uniwersum Świata Mroku, osadzonym w konwencji urban fantasy. Produkcja jest kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku i oferuje bardzo podobne podejście do rozgrywki. Za stworzenie tego tytułu początkowo odpowiadało studio Hardsuit Labs (znane m.in. z Blacklight: Retribution), a w pracach pomagali mu także inni deweloperzy (np. autor scenariusza do pierwszej części Brian Mitsoda oraz znany deweloper Chris Avellone).

Opóźnienia

W 2020 roku część z wspomnianych powyżej osób zostało zwolnionych z pracy (z różnych powodów, nie zawsze jasnych), a w lutym 2021 r. wydawca gry – firma Paradox Interactive – ostatecznie zdecydował się odsunąć od produkcji firmę Hardsuit Labs. W rezultacie obecnie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie ma dewelopera, co stawia przyszłość gry pod znakiem zapytania (wydawca zapewnia, że tytuł nadal powstaje, ale zrezygnowano z wyznaczenia nowej daty premiery i przerwano przyjmowanie zamówień przedpremierowych).

Fabuła

Gracz wciela się w nowo powstałego wampira, który zostaje wplątany w bezwzględny konflikt o władzę w mieście Seattle. Przetrwanie wymaga zawierania sojuszy z przeróżnymi potężnymi krwiopijcami oraz zdemaskowania spisku leżącego u podstaw wojny pomiędzy potężnymi frakcjami nieumarłych. W grze spotykamy także niektórych bohaterów znanych z poprzedniej odsłony.

Gameplay

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (w niektórych sytuacjach istnieje jednak możliwość obejrzenia swojej postaci). Eksplorując niebezpieczne ulice i budynki Seattle wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty i nawiązujemy relacje z różnego rodzaju postaciami – w tym przede wszystkim przedstawicielami wampirzej społeczności.

Warto przy tym odnotować, że sprzymierzeńców trzeba wybierać ostrożnie, bowiem każdy ma ukryte motywy, a wampirze gry i intrygi cechują się wyjątkową bezwzględnością. W grze funkcjonuje pięć odmiennych frakcji, charakteryzujących się własną historią i celami: Pionierzy, Przybysze, Camarilla, Baron oraz Niewidoczni. Tylko od nas zależy, po której stronie konfliktu się opowiemy, a podjęte wybory nie zostaną nam łatwo zapomniane.

Produkcja oferuje dynamiczny system walki, w którym ważną rolę odgrywają tzw. dyscypliny – charakterystyczne dla danego klanu nadnaturalne zdolności, których używanie wymaga spożywania krwi. W miarę postępów w rozgrywce gracz może rozwijać umiejętności i atrybuty swojej postaci, dzięki czemu stopniowo staje się ona coraz potężniejsza.

W czasie zabawy zmuszeni jesteśmy także polować, by zapewnić sobie życiodajną krew. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym – respektować prawo Maskarady (zmuszające nieumarłych do ukrywania się przed ludźmi) i dbać o to, by głód nie skłonił nas do nadmiernego okrucieństwa – granica pomiędzy człowiekiem i bezwzględną bestią jest w przypadku wampira bardzo cienka.

Multiplayer

Podstawą rozgrywki w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest kampania fabularna. Gra nie zawiera trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pecetowa wersja gry wspiera technologie ray tracingu oraz DLSS; obsługuje także mody.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 812 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2: 18+

PC
PS4
XONE
XSX
PS5