Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XSXPS5XONE
Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

VTM Bloodlines 2 | Vampire: Bloodlines 2

Pierwszoosobowa gra RPG będąca kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało osadzone w uniwersum urban fantasy Świat Mroku. Grę opracowało Hardsuit Labs, wspierane przez niektórych autorów oryginału, a także Chrisa Avellone’a.

RPG | FPP | wampiry | RPG akcji | urban fantasy | Świat Mroku | immersive sim | Find Your Next Game

Okładka Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (PC)

data premiery gry:

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest pierwszoosobową grą RPG, której akcja toczy się w znanym uniwersum Świata Mroku, osadzonym w konwencji urban fantasy. Produkcja jest kontynuacją kultowego tytułu z 2004 roku i oferuje bardzo podobne podejście do rozgrywki. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Hardsuit Labs (znane m.in. z Blacklight: Retribution), jednak w pracach uczestniczą także niektórzy twórcy pierwszej części (np. autor scenariusza Brian Mitsoda) oraz znany deweloper Chris Avellone. Wydawcą jest firma Paradox Interactive.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat Bloodlines 2 znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Gracz wciela się w nowo powstałego wampira, który zostaje wplątany w bezwzględny konflikt o władzę w mieście Seattle. Przetrwanie wymaga zawierania sojuszy z przeróżnymi potężnymi krwiopijcami oraz zdemaskowania spisku leżącego u podstaw wojny pomiędzy potężnymi frakcjami nieumarłych. W grze spotykamy także niektórych bohaterów znanych z poprzedniej odsłony.

Mechanika

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest grą RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (w niektórych sytuacjach istnieje jednak możliwość obejrzenia swojej postaci). Eksplorując niebezpieczne ulice i budynki Seattle wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty i nawiązujemy relacje z różnego rodzaju postaciami – w tym przede wszystkim przedstawicielami wampirzej społeczności.

Warto przy tym odnotować, że sprzymierzeńców trzeba wybierać ostrożnie, bowiem każdy ma ukryte motywy, a wampirze gry i intrygi cechują się wyjątkową bezwzględnością. W grze funkcjonuje kilka odmiennych frakcji, charakteryzujących się własną historią i celami. Tylko od nas zależy, po której stronie konfliktu się opowiemy, a podjęte wybory nie zostaną nam łatwo zapomniane.

Produkcja oferuje dynamiczny system walki, w którym ważną rolę odgrywają tzw. dyscypliny – nadnaturalne zdolności, których używanie wymaga spożywania krwi. W miarę postępów w rozgrywce gracz może rozwijać umiejętności i atrybuty swojej postaci, dzięki czemu stopniowo staje się ona coraz potężniejsza.

W czasie zabawy zmuszeni jesteśmy także polować, by zapewnić sobie życiodajną krew. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym – respektować prawo Maskarady (zmuszające nieumarłych do ukrywania się przed ludźmi) i dbać o to, by głód nie skłonił nas do nadmiernego okrucieństwa – granica pomiędzy człowiekiem i bezwzględną bestią jest w przypadku wampira bardzo cienka.

Tryby gry

W Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pecetowa wersja gry wspiera technologie ray tracingu oraz DLSS; obsługuje także mody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 710 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

18+

Vampire Bloodlines 2 - za fabułę odpowiada teraz scenarzystka ME: Andromeda
Vampire Bloodlines 2 - za fabułę odpowiada teraz scenarzystka ME: Andromeda

wiadomość27 października 2020

Poznaliśmy nazwiska nowych osób, które po ostatnich zwolnieniach zajmą się fabułą Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Są nimi współtwórcy scenariusza Mass Effect: Andromeda, Ghost of Tsushima i Assassin’s Creed: Odyssey.

Problemy Vampire Bloodlines 2 - zespół opuściła kolejna kluczowa osoba
Problemy Vampire Bloodlines 2 - zespół opuściła kolejna kluczowa osoba

wiadomość20 października 2020

Zespół pracujący nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 opuściła starsza projektantka fabuły – Cara Ellison. Wcześniej zwolniono głównego scenarzystę oraz dyrektora kreatywnego.

Vampire Bloodlines 2 - zwolniono głównego scenarzystę
Vampire Bloodlines 2 - zwolniono głównego scenarzystę

wiadomość19 sierpnia 2020

Brian Mitsoda, scenarzysta Vampire: The Masquerade - Bloodlines, nie pracuje już nad kontynuacją owej gry. Studio Hardsuit Labs poinformowało o zwolnieniu jego oraz Ka’aia Cluneya, co miało być ogromnym zaskoczeniem dla Mitsody.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 znów opóźnione
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 znów opóźnione

wiadomość11 sierpnia 2020

Przedstawiciele studia Hardsuit Labs oraz firmy Paradox Interactive ogłosili, że Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zaliczy kolejne opóźnienie. Tytuł ukaże się dopiero w 2021 roku.

Dying Light 2 i Bloodlines 2 bez Chrisa Avellone'a
Dying Light 2 i Bloodlines 2 bez Chrisa Avellone'a

wiadomość23 czerwca 2020

Chris Avellone nie pracuje już nad Dying Light 2 oraz Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystko za sprawą oskarżeń o molestowanie seksualne pod adresem legendarnego scenarzysty.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5