Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2020, 11:55

Problemy Vampire Bloodlines 2 - zespół opuściła kolejna kluczowa osoba

Zespół pracujący nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 opuściła starsza projektantka fabuły – Cara Ellison. Wcześniej zwolniono głównego scenarzystę oraz dyrektora kreatywnego.

Coś niepokojącego dzieje się w studiu Hardsuit Labs. Studio opuściła kolejna kluczowa osoba zajmująca się grą Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Najnowszym ubytkiem jest Cara Ellison, która była starszą projektantką odpowiedzialną za narracyjny aspekt produkcji. Odejście nie zostało publicznie ogłoszone. Zauważyli je sami fani, odkrywając, że deweloperka usunęła ze swojego profilu na Twitterze wzmiankę o Bloodlines 2. Domysły graczy zostały potwierdzone wkrótce potem, gdy znane z Armello studio League of Geeks pochwaliło się zatrudnieniem Ellison.

Poproszone o komentarz Hardsuit Labs i będąca właścicielem zespołu firma Paradox Interactive potwierdziły odejście projektantki, ale odmówiły podania przyczyn tej decyzji. Nie sprecyzowano również, czy deweloperka sama zrezygnowała, czy też została zwolniona. Podziękowano jej jedynie za współpracę i zapewniono, że wiele z opracowanych przez nią elementów znajdziemy w grze. Zwłaszcza to ostatnie jest zastanawiające, gdyż sugeruje, że przynajmniej część z jej pomysłów zostanie porzuconych.

Warto przypomnieć, że w sierpniu zwolniono głównego scenarzystę, czyli Briana Mitsodę, oraz dyrektora kreatywnego Ka’aia Cluneya, co było dużym zaskoczeniem dla fanów. Fakt, że teraz zespół opuściła również Cara Ellison sprawia, że zaczynamy martwić się o ten projekt.

Zwalnianie ludzi odpowiedzialnych za fabułę pod koniec projektu nie jest niczym szczególnie rzadkim w branży gier. Na tym etapie ich praca została już wykonana, więc pozbycie się ich z zespołu jest niestety opłacalnym posunięciem. Jednak premiera Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 została niedawno przełożona na przyszły rok, więc produkcji daleko jeszcze do mety. Exodus kluczowych deweloperów w połączeniu ze sporym poślizgiem może sugerować, że w koncepcji tytułu zaszły spore zmiany.

Przypomnijmy, że Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Premiera ma nastąpić w 2021 roku i na razie twórcy nie są w stanie podać dokładniejszego terminu.

  1. Oficjalna strona gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
  2. Wszystko o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2