Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 12:14

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Bloodlines 2 zmaga się z problemami. Tytuł stracił dewelopera

Paradox Interactive ogłosiło, że studio Hardsuit Labs nie pracuje już nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Oznacza to, że sequel kultowej gry o wampirach, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie ukaże się w 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  • studio Hardsuit Labs nie pracuje już nad Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2;
  • ze względu na zmianę dewelopera gra nie ukaże się w 2021 roku;
  • nowej daty premiery jeszcze nie ogłoszono.

Firma Paradox Interactive, wydawca gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, wypuściła oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że zrezygnowała z usług studia Hardsuit Labs, odpowiedzialnego za produkcję tytułu. Wciąż nie wiadomo, kto przejmie jego obowiązki. Wiemy natomiast, że gra, pomimo wcześniejszych zapewnień wydawcy, nie ukaże się w 2021 roku.

Jak mogliście zauważyć, od pewnego czasu zachowujemy się dość cicho. Mając to na uwadze, naszą pierwszą wiadomością dla Was jest to, że prace nad Bloodlines 2 cały czas trwają.

Po drugie, podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu współpracy ze studiem Hardsuit Labs, które nie będzie już przewodzić pracami nad tytułem – oznacza to również, że nie wydamy gry w 2021 roku tak, jak wcześniej planowaliśmy. Ponieważ nie możemy w tym momencie podać nowej daty premiery, zdecydowaliśmy się na wstrzymanie przyjmowania zamówień przedpremierowych.

Ta gra jest dla nas bardzo ważna i od samego początku była ambitnym projektem. Aby zrealizować nasze cele, doszliśmy do wniosku, że konieczna jest zmiana, a co za tym idzie, potrzebujemy więcej czasu.

Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji i uhonorować Hardsuit Labs za ich wysiłki, a także podziękować im za ciężką pracę nad projektem. Studio wykonało wspaniałą robotę, kładąc podwaliny pod grę i mamy nadzieję, że Wy, społeczność, również docenicie ich wkład w Bloodlines 2.

Jesteśmy wdzięczni za Wasze nieustanne wsparcie podczas całego procesu tworzenia gry. Rozumiemy, jak bardzo jest to dla Was ważne i chcielibyśmy podzielić się z Wami czymś więcej. Jak tylko będziemy mogli, damy Wam znać, jak będzie wyglądał przyszły zespół deweloperski Bloodlines 2.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zostało zapowiedziane dwa lata temu i pierwotnie miało ukazać się w pierwszym kwartale 2020 roku. Premiera gry była kilkukrotnie przesuwana, a z zespołu pracującego nad tytułem odeszło lub zostało zwolnionych wielu znamienitych twórców, m.in. scenarzysta Chris Avellone, starsza projektantka fabuły Cara Ellison, dyrektor kreatywny Ka’ai Cluney, czy też główny scenarzysta oraz jeden z ojców Vampire: The Masquerade – Bloodlines – Brian Mitsoda.

Firma Paradox Interactive nie podała nowej przewidywanej daty premiery tytułu. Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 miało ukazać się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
  2. Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2