Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2020, 20:00

Vampire Bloodlines 2 - zwolniono głównego scenarzystę

Brian Mitsoda, scenarzysta Vampire: The Masquerade - Bloodlines, nie pracuje już nad kontynuacją owej gry. Studio Hardsuit Labs poinformowało o zwolnieniu jego oraz Ka’aia Cluneya, co miało być ogromnym zaskoczeniem dla Mitsody.

Vampire Bloodlines 2 - zwolniono głównego scenarzystę - ilustracja #1
Główny scenarzysta pierwszego Vampire: The Masquerade – Bloodlines nie pracuje już nad kontynuacją.

Fani wyglądający kontynuacji Vampire: The Masquerade – Bloodlines przyzwyczajeni są do długiego czekania. W końcu zapowiedź dwójki otrzymali prawie 15 lat po premierze oryginału. Niemniej nawet oni wyrażali niezadowolenie po kolejnym przesunięciu premiery drugiej odsłony wampirzej serii. Ostatnia informacja raczej nie poprawi im nastroju. Na oficjalnej stronie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 poinformowano, że główny scenarzysta Brian Mitsoda oraz dyrektor kreatywny Ka’ai Cluney nie są już członkami zespołu deweloperskiego. Ma to wynikać ze wspólnej decyzji przedstawicieli studia Hardsuit Labs oraz firmy Paradox Interactive, którzy życzą obu twórcom powodzenia w przyszłości.

Brian Mitsoda jest znany fanom jako jeden z ojców Vampire: The Masquerade – Bloodlines. To spod jego ręki wyszedł scenariusz tamtej produkcji. Zaangażowanie go do prac nad kontynuacją było dla wielu powodem do wiary w nachodzący projekt. Akcentował to sam Paradox Interactive, stale wysuwając twórcę na pierwszy plan przy okazji ogłoszeń związanych z grą. Dlatego jego zwolnienie (bo tak należy odczytać ogłoszenie) to ogromne zaskoczenie, zwłaszcza że nie podano przyczyn tej decyzji, jak miało to miejsce w przypadku podobnych spraw z ostatnich miesięcy. Nie najmniej zdziwiony jest sam Mitsoda, który w e-mailu do serwisu Rock, Paper, Shotgun stwierdził, że nazwać to szokującym dla niego to spore niedopowiedzenie. Dodajmy do tego wspomniane opóźnienie premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oraz odejście Chrisa Avellone’a (gwoli ścisłości wspomnijmy, że wynikające z oskarżeń wobec scenarzysty) i trudno się dziwić, że fani zaczynają wyrażać obawy co do projektu w portalach społecznościowych (na przykład w serwisie Reddit).

W ogłoszeniu wspomniano, że rolę dyrektora kreatywnego przejmie Alexandre Mandryka, mający doświadczenie z markami Assassin’s Creed, Warhammer 40,000, Far Cry etc. Nie podano, kto zajmie miejsce Mitsody. Miejmy nadzieję, że mimo tych zawirowań Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Gra zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.