Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2020, 16:27

Dyrektor kreatywny AC Valhalla zwolniony z Ubisoft

Były dyrektor kreatywny AC: Valhalla – Ashraf Ismail – został oficjalnie zwolniony z Ubisoftu. Francuska firma nie ujawnia dokładnych powodów zwolnienia i tłumaczy, że decyzja ta jest wynikiem wewnętrznego śledztwa. Może być to konsekwencją romansu.

Dyrektor kreatywny AC Valhalla zwolniony z Ubisoft - ilustracja #1
Ashraf Ismail oficjalnie nie jest już pracownikiem Ubisoftu

W czerwcu pisaliśmy, że dyrektor kreatywny AC: Valhalla – Ashraf Ismail – zrezygnował ze swojego stanowiska, argumentując to „powodami osobistymi”. Szybko okazało się, że jest to pokłosie akcji #MeToo i romansu, w jaki się wdał, zatajając przy tym fakt, że jest żonaty. Dziś Ubisoft poinformował (via Bloomberg), że w wyniku wewnętrznego śledztwa Ismail oficjalnie został zwolniony z pracy. Nie podano jednak dokładnych powodów takiego działania. Nie wiadomo więc, czy jest to tylko wynikiem wspomnianej sytuacji, czy złożyło się na to więcej czynników.

Należy pamiętać, że Ubisoft przez ostatnie miesiące boryka się z kryzysem wizerunkowym. Niedawno w serwisie Bloomberg pojawił się artykuł wskazujący, że francuski gigant od lat ma problemy związane z dyskryminacją kobiet oraz rasizmem. Wśród oskarżonych o takie działania znaleźli się prominentni pracownicy firmy.