Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2019, 07:41

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Vampire The Masquerade Bloodlines 2 zapowiedziane

Firmy Paradox Interactive i Hardsuit Labs zapowiedziały grę RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, kontynuację kultowej produkcji z 2004, stworzonej przez studio Troika Games.

Zapowiedziano Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. - Vampire The Masquerade Bloodlines 2 zapowiedziane - wiadomość - 2019-03-22
Zapowiedziano Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Wydawca Paradox Interactive i studio Hardsuit Labs zapowiedzieli Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, czyli kontynuację kultowej gry RPG z 2004 roku, osadzonej w popularnym uniwersum urban fantasy Świat Mroku. Produkcja trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One w pierwszym kwartale 2020 roku. Udostępniono również pierwszy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Bloodlines 2 ma być osadzone na takich samych fundamentach, jak oryginalna produkcja – gracz wcieli się w wampira próbującego poradzić sobie w skomplikowanym świecie polityki i wojen toczonych przez poszczególne klany krwiopijców. Nie zabraknie też dynamicznej walki i przeróżnych nadnaturalnych mocy (trzeba będzie jednak używać ich ostrożnie, z uwagi na tytułową Maskaradę – wampirze prawo wymuszające ukrywanie się przed śmiertelnikami). Akcja gry będzie toczyła się w Seattle. Warto odnotować, że w pracach nad omawianym tytułem uczestniczą niektórzy deweloperzy odpowiedzialni za poprzednią część, w tym scenarzysta Brian Mitsoda (wspierany przez Carę Ellison i Chrisa Avellone’a). Co ciekawe, możemy spodziewać się powrotów znanych bohaterów (Jack, jesteś tam?).

W studiu Hardsuit Labs jesteśmy dumni, że zebraliśmy zespół weteranów branży, którzy pracowali nad hitowymi tytułami – od RPG-ów z naciskiem na narrację, po strzelanki napakowane akcją. Pracę nad wstępnym projektem rozpoczęliśmy niemal natychmiast po tym, jak usłyszeliśmy, że Paradox nabył IP i jestem zachwycony, że firma zauważyła naszą pasję i umiejętności. Mamy zaszczyt tworzyć Bloodlines 2 dla fanów na całym świecie – powiedział Andy Kipling, prezes Hardsuit Labs.

Oryginalne Vampire: The Masquerade – Bloodlines zostało stworzone przez studio Troika Games i było świetną grą, która pomimo wielu niedoróbek i problemów technicznych zgromadziła wokół siebie oddaną społeczność, przez długie lata rozwijającą swój ukochany tytuł. Rozbudowane mody i fanowskie aktualizacje do tej produkcji ukazują się po dziś dzień. Wydawca kontynuacji zdaje sobie sprawę, że przed deweloperami stoi niełatwe zadanie.

Fani oryginalnego Bloodlines od dawna pragnęli kontynuacji i zaczęliśmy słuchać tych sugestii – lub raczej żądań – jak tylko rozpoczęliśmy pracę ze Światem Mroku. Rozumieliśmy, jaka to okazja, ale dla nas i dla Hardsuit Labs było też bardzo ważne, aby sequel został wykonany prawidłowo. By był to prawdziwy następca (tamtego tytułu - red.), tworzony przez ludzi, którzy wiedzą, co sprawiło, że oryginał jest tak wyjątkowy. Utrzymanie tej gry w tajemnicy przez ostatnie kilka lat było dla nas prawdziwą maskaradą! Możliwość pokazania wszystkim, co dla nich szykujemy, przynosi nam ekscytację i ulgę – stwierdził prezes Paradox Interactive, Ebba Ljungerud.

Na koniec warto odnotować, że pecetowe wydanie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 obsłuży głośne technologie ray tracingu oraz DLSS od firmy Nvidia. Poniżej kilka nowych screenów z omawianego tytułu.

  1. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – strona oficjalna
  2. Paradox Interactive – strona oficjalna
  3. Hardsuit Labs – strona oficjalna