Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 marca 2019, 08:47

autor: Aquma

XCOM 2 z darmowym weekendem i przeceną 75%

Na Steam można za darmo wypróbować udaną turową strategię z 2016 roku, w której odbijamy Ziemię z rąk obcych – XCOM 2. Produkcja została też objęta wysokim rabatem.

Darmowy weekend z XCOM 2. - XCOM 2 z darmowym weekendem i przeceną 75% - wiadomość - 2019-03-22
Darmowy weekend z XCOM 2.

Firmy 2K i Firaxis Games postanowiły umożliwić graczom komputerowym wypróbowanie za darmo udanej turowej strategii XCOM 2. Grę można sprawdzić na Steam w nadchodzący weekend – od 22 do 25 marca. Warto odnotować, że równocześnie produkcja została objęta wysoką przeceną – podstawową grę można teraz nabyć na platformie Valve za 53,72 zł, zaś za kolekcję zawierającą wszystkie dodatki (w tym świetne DLC War of the Chosen) trzeba zapłacić 162,89 zł.

XCOM 2 to rozbudowana gra strategiczna, w której stajemy na czele organizacji próbującej walczyć z obcymi, którzy 20 lat wcześniej opanowali Ziemię. Gra trafiła na rynek w 2016 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez branżowych ekspertów – w naszej recenzji otrzymała wysoką notę 8,5/10.

Od wydarzeń, które obserwowaliśmy w XCOM: Enemy Unknown, minęło 20 lat, ale już od pierwszych chwil spędzonych z grą wiemy, że dla ludzkości nie były to szczególnie udane dwie dekady. Pomimo heroicznych działań naszego sztabu w poprzednich odsłonach obcy powrócili na Ziemię i co gorsza – zwyciężyli, ale w całkowicie inny sposób, niż można by się było tego spodziewać. Zamiast zdominować nas militarnie, zaoferowali „pokój” oraz dali dostęp do nowoczesnej technologii, którą nieświadoma konsekwencji ludzkość z radością przyjęła. Zaślepieni wizją dobrobytu obywatele postanowili oddać swoją wolność i potulnie przejść pod jarzmo kosmitów, których interesów na planecie pilnuje Mówca, marionetkowy rząd oraz wojskowe oddziały ADVENT-u. Wizja niesłychanie ponura, ale jak zawsze w tego typu historiach jest i światełko nadziei – na całym świecie pojedyncze jednostki buntują się przeciwko zniewoleniu, a i resztki organizacji XCOM z wolna podnoszą się z kolan, szykując tym samym do odzyskania Ziemi – tak Luc przedstawia fabułę omawianej gry.

Poza komputerami XCOM 2 jest dostępne także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra posiada polską wersję językową (z napisami).

  1. XCOM 2 – strona oficjalna
  2. Firaxis Games – strona oficjalna