Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 marca 2019, 09:00

autor: Adrian Werner

Pełen akcji nowy zwiastun filmu John Wick 3: Parabellum

Do sieci trafił nowy zwiastun John Wick: Chapter 3 – Parabellum, czyli następnej odsłony filmowego cyklu z Keanu Reevesem w roli głównej.

Ukazał się nowy zwiastun John Wick: Chapter 3 – Parabellum, czyli trzeciej części wyśmienitego cyklu filmów akcji. Premiera odbędzie się 17 maja tego roku. W naszym kraju produkcja wyświetlana będzie po prostu jako John Wick 3.

Przypomnijmy, że cykl zapoczątkował wypuszczony w 2014 roku John Wick. Produkcja okazała się umiarkowanym sukcesem, gromadząc w kinach kwotę 88 mln dolarów. Druga część, czyli John Wick 2, ukazała się trzy lata później i poradziła sobie znacznie lepiej, zarabiając 171 mln dolarów.

John Wick powróci w maju. - Pełen akcji nowy zwiastun filmu John Wick 3: Parabellum - wiadomość - 2019-03-22
John Wick powróci w maju.

Trzecia część cyklu to nie wszystko, gdyż trwają również prace nad spin-offem Ballerina. Niewiele wiadomo na temat tego projektu, poza tym, że opowie o zabójczyni będącej jeszcze dzieckiem. Powstaje też serial telewizyjny Continental. Zgodnie z tytułem, produkcja skupi się na fikcyjnym hotelu, specjalizującym się w goszczeniu zabójców. Odcinki wyemitowane zostaną przez stację Starz, a pierwszy z nich wyreżyseruje Chad Stahelski, czyli reżyser filmowej trylogii.

Popularność Johna Wicka sprawiła również, że postać pojawiła się w kilku grach. Kooperacyjna strzelanka PayDay 2 otrzymała dwa darmowe DLC John Wick Character Pack oraz John Wick Weapon Pack, wprowadzające odpowiednio dodatkową postać oraz uzbrojenie znane z filmów.

Z kolei w 2017 roku ukazała się gra John Wick Chronicles, czyli pierwszoosobowa strzelanka opracowana z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej.

  1. Oficjalna strona filmu