Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 16:40

Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 przesunięta

Studio Hardsuit Labs poinformowało o opóźnieniu premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Kontynuacja kultowego RPG ukaże się nieco później, by nie powtórzyła się historia niedopracowanej jedynki.

Na powrót Maskarady trochę poczekamy. - Premiera Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 przesunięta - wiadomość - 2019-10-16
Na powrót Maskarady trochę poczekamy.

Od zapowiedzi Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 firma Paradox Interactive zasypywała nas kolejnymi informacjami na temat uniwersum gry (w tym klanów wampirów). Mieliśmy też okazję obejrzeć kilka nagrań z rozgrywki, które miały umilić nam czas pozostały do premiery tytułu. Niestety, wygląda na to, że przyda się nieco więcej materiałów. Studio Hardsuit Labs poinformowało na oficjalnej stronie gry o przesunięciu debiutu drugiego Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Produkcja nadal ukaże się w 2020 roku, tyle że nie w pierwszym kwartale.

Powodem tej decyzji jest – jak zwykle – chęć dopracowania projektu. W tym przypadku twórcy mają w pamięci problemy oryginalnego Vampire: The Masquerade – Bloodlines – dziś produkcji kultowej, jednak na premierę dręczonej przez masę błędów. To właśnie pośpieszny debiut i wynikające z tego niedopracowanie gry było jednym z powodów, dla których ostatnie spotkanie graczy z Maskaradą okazało się gwoździem do trumny dla studia Troika Games. Hardsuit Labs nie chce powtórzyć tego błędu, mimo że produkcja przebiega sprawnie – m.in. dzięki powiększeniu zespołu deweloperskiego. Niewykluczone też, że studio wolało nie ryzykować rywalizacji z innymi tytułami zaplanowanymi na pierwszy kwartał 2020 roku. W końcu niefortunny termin wydania, sąsiadujący z premierą hitów pokroju Half-Life 2, również przyczynił się do porażki pierwszego Bloodlines. A całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że w marcu ukaże się Doom Eternal, pierwotnie mający zadebiutować w przyszłym miesiącu.

Na razie nie podano nowego terminu premiery, jeśli nie liczyć ogólnikowego „później w 2020 roku”. Tak czy owak, fani Vampire: The Masquerade będą musieli jeszcze nieco poczekać na nową egranizację wampirzego uniwersum. W międzyczasie powinni przygotować się na kolejne informacje od twórców. Ci pojawią się choćby na tegorocznej edycji targów PDXCON w Berlinie i być może zdradzą coś więcej na temat Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej