Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2019, 17:21

autor: qjin

Doom Eternal opóźniony. Doom 64 trafi na PC i inne platformy

Studio id Software ujawniło, że Doom Eternal zaliczy kilkumiesięczną obsuwę. Za decyzją stoi chęć lepszego dopracowania produkcji i spełnienia wysokich oczekiwań graczy. Co więcej, Doom 64 pojawi się nie tylko na Switchu, ale też na PC, PS4 i XOne.

Doom Eternal opóźniony. Doom 64 trafi na PC i inne platformy - ilustracja #1
Do piekła powrócimy dopiero w drugiej połowie marca 2020 roku.

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów kultowej serii strzelanek od studia id Software. Premiera Doom Eternal, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku, odbędzie się później, niż pierwotnie zakładano. Tytuł miał ukazać się 22 listopada, ale ostatecznie wyjdzie dopiero 20 marca 2020 roku. Mowa zatem o prawie półrocznym poślizgu. Informacja jest dość zaskakująca, ponieważ gra miała wyjść raptem za półtora miesiąca i większość graczy zapewne spodziewała się zapowiedzi złotego statusu, świadczącego o zakończeniu prac, a nie przełożenia daty wydania.

Sami twórcy w ogłoszeniu przyznają, że postanowili wydłużyć proces produkcyjny i wydać Doom Eternal w dopracowanym stanie, by spełnił wszelkie oczekiwania, w tym samych pracowników studia id Software. Te z pewnością do niskich nie należą po bardzo ciepłym przyjęciu zarówno przez graczy, jak i krytyków odsłony z 2016 roku.

Studio id Software zdradziło również, że tryb Inwazji, w którym gracz – jako demon – będzie mógł dołączyć do rozgrywki innego użytkownika, pojawi się w ramach aktualizacji krótko po premierze gry.

Na pocieszenie otrzymaliśmy informacje o Doom 64, który trafi nie tylko na Nintendo Switch, ale również na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Co więcej, będzie on darmowym dodatkiem do każdego zamówienia przedpremierowego Doom Eternal. Data premiery tego tytułu również została wyznaczona na 20 marca 2020 roku.

Ostatnia nowina dotyczy konsoli Nintendo Switch. Jej posiadacze otrzymają Doom Eternal z opóźnieniem – ale na razie nie wiadomo, jak dużym. Na koniec przypominany, że Doom Eternal ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w pełnej polskiej wersji językowej.