Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Doom 64 (PC)

Doom 64

Reedycja FPS-a wydanego w 1997 roku na konsolę Nintendo 64. W grze Doom 64 wcielamy się w bohatera, który w pojedynkę stawia czoła demonom wskrzeszonym przez tajemniczy byt na Fobosie i Deimosie, czyli księżycach Marsa.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Okładka Doom 64 (PC)

producent: id Software

data premiery gry:

20mar2020

Switch PS4 XONE PC

Doom 64 jest reedycją wydanego w 1997 roku na konsolę Nintendo 64 FPS-a pod tym samym tytułem. Produkcja została opracowana przez studio id Software, a jej wydaniem zajęła się firma Bethesda Softworks (oryginał był dziełem Midway Games).

Fabuła

Akcja gry Doom 64 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w dwóch pierwszych odsłonach cyklu Doom. Po zwycięskich bitwach z demonami na powierzchni Marsa oraz Ziemi ludzkość postanowiła uporać się z ich gniazdami na księżycach Czerwonej Planety, czyli Fobosie i Deimosie. Globy zbombardowano przy pomocy potężnych ładunków, jednak wytworzone wówczas promieniowanie uniemożliwiło ludziom obserwację efektów tego przedsięwzięcia, a co za tym idzie – zauważenie, że ofensywę zdołał przetrwać tajemniczy byt, który przywraca do życia każdego martwego wysłannika piekieł, którego znajdzie na swojej drodze. Już po fakcie na miejsce zostaje wysłana grupa żołnierzy, której zadaniem jest uporanie się z zagrożeniem. Oddział zostaje jednak wymordowany, a jedynym ocalałym jest bohater, w którego wciela się gracz. Od tej pory to na jego barkach spoczywa misja, od której powodzenia zależy los całej ludzkości.

Mechanika

W Doom 64 akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na grę składają się trzydzieści dwa rozległe poziomy przypominające labirynty. Oprócz pozyskiwania kluczy i aktywacji przełączników otwierających przejścia, podczas ich przemierzania zajmujemy się eliminacją zastępów przerażających przeciwników. Choć arsenał, przy pomocy którego posyłamy wrogów do piachu, jest nam doskonale znany z wcześniejszych pozycji spod szyldu Doom, wygląd jego poszczególnych elementów doczekał się gruntownych zmian (czego przykładem może być piła mechaniczna posiadająca dwa, a nie jedno ostrze). Nowością jest broń znana jako Laser (lub Unmaker), która dzieli amunicję z kultowym BFG 9000; w miarę postępów zdobywamy trzy pradawne artefakty pozwalające na jej znaczne wzmocnienie.

Kwestie techniczne

W porównaniu z oryginałem, opisywana tutaj reedycja gry Doom 64 nie doczekała się zmian w oprawie graficznej; całość jedynie przystosowano do działania w trybie panoramicznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 21,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Doom 64

Klasyfikacja PEGI Doom 64

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Doom 64

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-750 2.66 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 240 lub lepsza, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD Phenom II X6 1075T 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 10 64-bit
Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4
Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4

wiadomość28 lipca 2019

Na stronie PEGI znalazła się oficjalna ocena gry Doom 64. Co ciekawe, przy tytule widnieje data premiery na PC oraz PlayStation 4. Wygląda na to, że Bethesda ma w planach pierwszą oficjalną konwersję gry na blaszaki.

Switch
PS4
XONE
PC