Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2019, 09:00

autor: Serek

Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4

Na stronie PEGI znalazła się oficjalna ocena gry Doom 64. Co ciekawe, przy tytule widnieje data premiery na PC oraz PlayStation 4. Wygląda na to, że Bethesda ma w planach pierwszą oficjalną konwersję gry na blaszaki.

Kiedyś to było. Może teraz też będzie. - Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4 - wiadomość - 2019-07-28
Kiedyś to było. Może teraz też będzie.

Pamiętacie taką grę jak Doom 64? Tytuł wyprodukowany w 1997 roku przez Midway Games, pod nadzorem id Software, jest oryginalną historią w świecie Dooma, wydaną na Nintendo 64. Co ciekawe, produkcja przez te wszystkie lata nie doczekała się portu na inne platformy. Chciałoby się rzec: właśnie do teraz. Tak wynika z informacji, do której dotarł serwis DSOGaming, według których Bethesda wraz z wypuszczeniem innych części gry na nowych urządzeniach, miała w planach port Dooma 64 na PC oraz PlayStation 4. Wszystko za sprawą oceny gry przez PEGI. Zobaczcie sami.

Jedna rzecz się tylko nie zgadza. Według PEGI, Doom 64 powinien ukazać się na PC i PS4 26 lipca, czyli 2 dni temu. Prawdopodobnie Bethesda miała w planach „cichą” premierę portu i ogłoszenie tego w mediach dopiero po udostępnieniu zawartości graczom. Ostatecznie, nie byłby to pierwszy przypadek, kiedy studia sprawia takie niespodzianki, a gracze wydają się je lubić. Równie dobrze premiera mogła zostać przesunięta i więcej o grze dowiemy się niebawem.

Doom 64, mimo tego, że był kontynuacją serii, zapamiętany został za swój klimat. Produkcji było nieco bliżej do horroru, niż jej braciom z PC. Naturalnie pecetowi gracze na przestrzeni lat stworzyli konwersje tego tytułu, ale nigdy nie były to oficjalne wydawnictwa. Co w takim razie przygotowała Bethesda? Zobaczymy, miejmy tylko nadzieję, że niebawem wszystkiego się dowiemy.

  1. Oficjalna strona internetowa PEGI
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Doom 64

Doom 64