Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2019, 09:11

autor: aadamus

Przyszłość Fallout 76 - NPC, towarzysze i prywatne serwery

Podczas QuakeCon 2019 Bethesda podzieliła się planami na dalszy rozwój Fallouta 76. W przeciągu najbliższych miesięcy tytuł doczeka się wielu nowości w tym nowej mapy do trybu Nuclear Winter, prywatnych serwerów oraz towarzyszy.

Fallout 76 otrzyma w najbliższym czasie dużo nowej zawartości. - Przyszłość Fallout 76 - NPC, towarzysze i prywatne serwery - wiadomość - 2019-07-28
Fallout 76 otrzyma w najbliższym czasie dużo nowej zawartości.

W czasie QuakeCon 2019 Bethesda zorganizowała panel poświęcony przyszłości Fallouta 76. Według zapowiedzi dewelopera, tytuł doczeka się w najbliższych miesiącach wielu nowości. Wśród nich znajdziemy kryptę, towarzyszy, dodatkowe lokacje oraz drugą mapę do zabawy w trybie Nuclear Winter.

Za niecały miesiąc – 20. sierpnia – stanie przed nami otworem Krypta 94. Zaoferuje ona 3 nowe misje, które będą się zmieniać raz na tydzień. Napad przewidziany jest dla maksymalnie czterech graczy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by udać się na niego samotnie. W nagrodę za jego ukończenie otrzymamy nową zbroję.

Tryb Nuclear Winter otrzyma natomiast nową mapę, stworzoną w oparciu o miasto Morgantown. W ten sposób moduł oparty na zasadach battle royale przeniesie nas na tereny zabudowane. Lokacja trafić ma do gry we wrześniu.

Twórcy zapowiedzieli, że w Falloucie 76 pojawią się prywatne serwery. W tym przypadku nie podano żadnych szczegółów, poza tym, że trafią one do produkcji „szybciej niż myślimy”. Nie wiadomo także, czy dodany zostanie serwer testowy, o który gracze proszą od czasu aktualizacji 11.

W czasie panelu podano także wiele informacji związanych z darmową aktualizacją Wastelanders, która ma pojawić się w listopadzie. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami doda ona do gry postacie niezależne, które podzielono na kilka frakcji. Jedną z nich ma być Cult of the Mothman.

Aktualizacja Wastelanders wprowadzi nowy system dialogów. - Przyszłość Fallout 76 - NPC, towarzysze i prywatne serwery - wiadomość - 2019-07-28
Aktualizacja Wastelanders wprowadzi nowy system dialogów.

Wraz z NPC pojawi szereg innych zmian. Wśród nich możemy wyróżnić dodatkowe osady, przypadkowe spotkania oraz kolejne misje fabularne. Oczywiście nie zabraknie także nowego ekwipunku. Dodatkowo na potrzeby kontaktów z postaciami niezależnymi opracowano system dialogów. Według twórców będzie on przypominał ten zastosowany w Fallout 3. Dostępne w czasie rozmów wypowiedzi, będą zależeć od relacji z daną frakcją oraz od posiadanych statystyk.

W Falloucie 76 pojawią się towarzysze. Będą oni przebywać w obozie gracza i zaoferują kolejne misje do wykonania. Dodatkowo do produkcji trafi opcja romansowania z kompanami.

Ostatnią z przedstawionych nowości są legendarne perki. Postacie po przekroczeniu 50. poziomu otrzymamy dostęp do specjalnych umiejętności. Po ich odblokowaniu, będzie można je wykorzystać przy tworzeniu kolejnej postaci.

Warto przypomnieć, że Fallout 76 zadebiutował 14 listopada zeszłego roku i nie został najlepiej przyjęty przez branżowe media. Średnia ocen wersji na PC w serwisie Metecritic wynosi obecnie 52%. Gra jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.