Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 02:57

autor: Vergil

Przyszłość Fallout 76 – battle royale, NPC, dialogi i wybory moralne

Firma Bethesda zapowiedziała aktualizację gry Fallout 76. Update zatytułowany Wastelanders wprowadzi do tej produkcji postacie neutralne. Poza tym pozycja otrzymała oparty na zasadach battle royale tryb Nuclear Winter, a także doczekała się darmowego tygodnia.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Dzięki aktualizacji Wastelanders postacie innych graczy nie będą jedynymi osobami spotkanymi w grze Fallout 76. - Przyszłość Fallout 76 – battle royale, NPC, dialogi i wybory moralne - wiadomość - 2019-06-10
Dzięki aktualizacji Wastelanders postacie innych graczy nie będą jedynymi osobami spotkanymi w grze Fallout 76.

Na konferencji firmy Bethesda poprzedzającej tegoroczne targi E3 nie mogło zabraknąć gry Fallout 76. Produkcja doczeka się darmowej aktualizacji zatytułowanej Wastelanders, która nie tylko przyniesie nowy wątek fabularny, lecz także wprowadzi postacie neutralne z prawdziwego zdarzenia (będzie można z nimi porozmawiać). Update ma zadebiutować zimą bieżącego roku.

NPC, których spotkamy za sprawą aktualizacji Wastelanders, będą reprezentować dwie frakcje – Najeźdźców i Osadników. Każde z tych ugrupowań spróbuje podporządkować sobie świat i tylko od nas zależy, do którego z nich dołączymy. Warto odnotować, że dokonywane przez nas wybory mają rzutować na przebieg opowieści. Poza tym w trakcie zabawy zrobimy użytek z nowych narzędzi mordu oraz pancerzy.

Na tym nie koniec wiadomości dotyczących tej produkcji. Tytuł otrzymał bowiem nowy tryb rozgrywki – Nuclear Winter. Mowa o module opartym na zasadach battle royale, w którym może się bawić maksymalnie pięćdziesięciu dwóch graczy. Co ciekawe, oprócz nich po mapie kręcą doskonale nam znane kreatury.

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć zmagania postacią z podstawowego trybu gry, jej poziom nie rzutuje na ilość otrzymywanych bądź zadawanych przez nią obrażeń; te zależą bowiem od tego, jaki pancerz lub giwerę uda nam się znaleźć. Podobnie mają się sprawy z ekwipunkiem, gdyż zabawę rozpoczynamy jedynie w stroju Krypty 51 i Pip-Boyem na nadgarstku. Jedynym, co przechodzi do trybu battle royale razem z naszą postacią, są jej bazowe statystyki i elementy kosmetyczne, oznaczone jako „Nuclear Winter Favorite”.

Do Nuclear Winter trafił C.A.M.P. (przenośna baza wypadowa), do którego budowy nie są wymagane surowce (w przeciwieństwie do projektów, które są przenoszone z trybu przygodowego). W związku z powyższym twórcy musieli nieco odmienić zasady, jakimi rządzi się stawianie poszczególnych obiektów; przykładowo, by mieć w swojej siedzibie wieżyczkę, najpierw trzeba ją sobie… znaleźć. W trybie battle royale na odblokowanie czekają też 73 karty perków, jednak nie można ich przenieść do trybu przygodowego lub survivalowego (w przeciwieństwie do nagród zdobywanych za stawianie czoła specjalnie przygotowanym wyzwaniom).

Ponadto Fallout 76 doczekał się darmowego tygodnia – grę można sprawdzić bez konieczności sięgania do portfela w dniach 10-17 czerwca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry