Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2019, 09:45

autor: Serek

Dragalia Lost drugą najbardziej dochodową produkcją mobilną Nintendo

Dragalia Lost, czyli produkcja na urządzenia mobilne od Nintendo, przekroczyła barierę 100 milionów dolarów przychodu, co czyni ją drugim najbardziej dochodowym tytułem mobilnym od Nintendo.

Żyła złota made by Nintendo. - Dragalia Lost drugą najbardziej dochodową produkcją mobilną Nintendo - wiadomość - 2019-07-29
Żyła złota made by Nintendo.

Prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście o dostępnej wyłącznie na urządzeniach mobilnych grze RPG Dragalia Lost, ale jak się okazuje, tytuł ten przynosi twórcom ogromne zyski. Serwis Sensor Tower, zajmujący się analizą danych aplikacji mobilnych, donosi, że Dragalia Lost zarobiła ponad 100 milionów dolarów. Co jednak najbardziej istotne, dokonała tego w niecały rok od premiery (tytuł okazał się we wrześniu ubiegłego roku). By osiągnąć taki przychód potrzebowała zaledwie 3 milionów pobrań - aplikacja jest darmowa, więc wyobraźcie sobie, ile gracze muszą wydawać w grze.

  1. Dragalia Lost w Google Play
  2. Dragalia Lost w App Store

Taki wynik sprawia, że Dragalia Lost jest drugim najbardziej rentownym tytułem od Nintendo na urządzenia mobilne. Prześcignęła ona w zestawieniu wydany w listopadzie 2017 roku Animal Crossing: Pocket Camp, który zebrał 99 milionów dolarów. Mimo świetnego wyniku trudno jednak uwierzyć, żeby Dragalia była w stanie zdetronizować Fire Emblem Heroes, które niebawem prawdopodobnie pokona barierę 600 milionów przychodów. Poniżej możecie zobaczyć wykres z pięcioma najbardziej dochodowymi produkcjami Nintendo, przygotowany przez serwis Sensor Tower.

Pierwsze miejsce chyba jednak poza zasięgiem.
Pierwsze miejsce chyba jednak poza zasięgiem.

Trzeba przyznać, że dochody produkcji mobilnych od Nintendo robią wrażenie. Większość z nich jest dostępna za darmo, a wszystkie przychody dla firmy generowane są z mikropłatności. Wyjątkiem w tej materii jest Super Mario Run, za pobranie którego trzeba zapłacić niecałe 10 dolarów. Jeśli więc szukacie sposobu na zarobek, nic prostszego: stwórzcie aplikację mobilną pełną mikropłatności i odpalajcie Excela.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragalia Lost
  2. Dragalia Lost w Google Play
  3. Dragalia Lost w App Store