Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2019, 12:04

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Wymuszone logowanie w nowych portach Dooma wkrótce będzie opcjonalne

Logowanie do serwisu Bethesdy w nowych portach Dooma sprawia, że fani grania na urządzeniach przenośnych nie są w stanie cieszyć się grą bez połączenia z internetem.

W pierwszego Dooma zagracie już nawet na telefonie. - Wymuszone logowanie w nowych portach Dooma wkrótce będzie opcjonalne - wiadomość - 2019-07-29
W pierwszego Dooma zagracie już nawet na telefonie.

Dwa dni temu id Softaware i Bethesda postanowiły uczcić 25-lecie istnienia serii Doom i z tej okazji trzy pierwsze części gry trafiły na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Dwie z nich doczekały się również portu na urządzenia mobilne. Fani grania w podroży cieszyli się tylko przez chwilę, bo okazało się, że aby uruchomić którąkolwiek z produkcji trzeba posiadać połączenie z internetem. Gry zaraz po włączeniu wymagają zalogowania na konto Bethesda.net, które zapewnia graczom bonusy w Slayer Clubie.

Niezadowolenie fanów nie uszło uwadze Bethesdy, która przyznała rację, że logowanie na starcie gry powinno być całkowicie opcjonalne. Firma powiedziała również, że już trwają pracę nad wprowadzeniem tej funkcji do wydanych ostatnio portów.

Logowanie powinno być opcjonalne i już teraz pracujemy nad zmianą tej opcji.

Nie ma co się dziwić, że Bethesda chce wymusić logowanie do własnych mediów społecznościowych, to przecież też część jej wielkiej biznesowej struktury. Jednak w przypadku urządzeń przenośnych to zdecydowanie strzał w stopę.