Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Super Mario Run (AND)

Super Mario Run

Przenośna odsłona słynnej serii gier platformowych firmy Nintendo, zrealizowana w formie typowego, mobilnego autorunnera.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario

Okładka Super Mario Run (AND)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

data premiery gry:

15gru2016

iOS

23mar2017

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Mario Run to jedna z gier Nintendo przeznaczona na platformę AND i iOS. Tytuł powstał we współpracy z firmą DeNA, a przy jego produkcji brał udział sam Shigeru Miyamoto – jeden z najważniejszych deweloperów w historii, który pomagał przy takich markach jak Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox, F-Zero i Pikmin.

Mechanika

Przenośny Mario wpisuje się w popularny wśród użytkowników urządzeń mobilnych nurt gier typu auto runner. Jest to więc dwuwymiarowa platformówka, w której postać samodzielnie gna przed siebie, a gracz, stukając palcem w dotykowy ekran, sprawia, że wąsaty hydraulik skacze. W ten sposób omijamy przeszkody, lądujemy na głowach przeciwników oraz zbieramy złote monety. Zabawa odbywa się w dwóch głównych trybach. W pierwszym musimy tylko pokonywać kolejne plansze. W drugim trzeba się nieco bardziej wykazać, gdyż walczymy z wynikami uzyskanymi przez innych graczy. W tym przypadku nie liczy się tylko dotarcie do „mety”, ale także styl w jakim się to zrobi, na co wpływa m.in. liczba i jakość wykonanych skoków. Ostatnia forma zabawy pozwala na tworzeniu własnego Grzybowego Królestwa (Mushroom Kingdom), na jakie możemy przeznaczyć złote monety zebrane w trakcie rozgrywki w pozostałych trybach.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym Super Mario Run na AND i iOS prezentuje się podobnie do New Super Mario Bros. Wii. Produkcja została utrzymana w stylu pierwszych odsłon cyklu, ale oczywiście grafikę odpowiednio podrasowano, by nie odstawała poziomem wykonania od dzisiejszych platformówek 2D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Super Mario Run

odpowiednia dla każdego wieku

Recenzja gry Super Mario Run - bardzo dobra, ale krótka
Recenzja gry Super Mario Run - bardzo dobra, ale krótka

Recenzja 19 grudnia 2016, 14:23

Niewielką liczbę poziomów miało wynagrodzić Grzybowe Królestwo – tak planowali twórcy. Problem w tym, że większość gadżetów, które możemy zainstalować w naszych włościach, ma czysto kosmetyczny charakter, więc całość jest po prostu mało angażująca. To miły dodatek, ale... tylko dodatek.

iOS
AND