Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 grudnia 2017, 08:48

autor: Ender

Super Mario Run najczęściej ściąganą grą na Androidzie w 2017 roku

Według oficjalnych statystyk dostarczonych przez firmę Google, Super Mario Run było najczęściej pobieraną grą w 2017 roku na urządzeniach korzystających z systemu Android.

Super Mario Run to jedna z pierwszych prób zdobycia przez Nintendo przyczółka na niezwykle trudnym rynku mobilnym. W grudniu ubiegłego roku tytuł zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach z systemem iOS. Z miejsca stał się hitem i na krótko także gorącym tematem rozmów graczy oraz analityków branżowych, którzy sugerowali nawet, że może być popularniejszy od Pokemon GO. W marcu tego roku Mario wskoczył na Androida, gdzie również spotkał się z niezwykle ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem. Jak dowiadujemy się z bloga sklepu Google Play, aplikacja ostatecznie okazała się najczęściej pobieraną grą tego roku na tej platformie. Tytuł nie zdominował jednak konkurencji i legendarnego hydraulika dogoniła prawie gra... Bubble Witch 3 Saga.

Warto zwrócić także uwagę na to, że w przeciwieństwie do przeważającej konkurencji Super Mario Run nie jest typową produkcją free-to-play. Jego darmowa wersja, która przyczyniła się do do tak wysokiej pozycji w rankingu, zawiera bowiem tylko część poziomów i traktować należy ją jako demo zachęcające do jednorazowego kupna pozostałej części gry. Zgodnie z danymi z końca października, na obu wspieranych platformach Super Mario Run został w sumie pobrany ponad 200 milionów razy, ale według przedstawicieli Nintendo nadal nie przyniósł akceptowalnych i spodziewanych dochodów.

  1. Recenzja Super Mario Run
  2. Super Mario Run w sklepie Google Play