Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 18:14

Klan Tremere powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Firma Paradox Interactive ujawniła kolejny klan wampirów z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Władających magią krwi Tremere przedstawiono na nowym zwiastunie, a jeden z twórców podzielił się informacjami na ich temat.

Magia krwi powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. - Klan Tremere powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-09
Magia krwi powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

W zeszłym tygodniu mogliśmy poznać pierwszy z pięciu wampirzych klanów, do których będzie mógł dołączyć główny bohater Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Dziś firma Paradox Interactive przedstawiła kolejne stronnictwo, którym są władający magią krwi Tremere. Fani pierwszej gry z serii mogą kojarzyć członków tej grupy jako potężnych, lecz znienawidzonych czarowników, kryjących się ze swoimi sekretami i gotowych w każdej chwili wbić nóż w plecy „sojusznikom”. W dwójce Tremere nadal nie są darzeni zaufaniem, niemniej sporo zmieniło się od czasów pierwszego Bloodlines. Szczegóły zdradził Florian Schwarzer, starszy menadżer produkcji gry, w mailu do serwisu Venture Beat. Znajdziecie je w dalszej części tego tekstu, przy czym ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami. Tych nie ma natomiast w filmiku przedstawiającym Tremere, opublikowanym przez wydawcę, który możecie obejrzeć poniżej.

Schwarzer wspomniał w swojej wiadomości o Piramidzie, będącej – w ogromnym skrócie – grupą nadzorującą poczynaniami mocno zhierarchizowanego klanu Tremere. Szkopuł w tym, że niedługo przed rozpoczęciem akcji Bloodlines 2 liderzy Piramidy zostali zgładzeni, co miało wielorakie konsekwencje dla pozostałych członków. Bez wątpienia (nie)życie jako znienawidzony Tremere stało się o wiele bardziej niebezpieczne bez wsparcia wpływowych przywódców. Z drugiej jednak strony, szeregowi członkowie wspólnoty zyskali znacznie więcej swobody. Wielu z nich zerwało z tradycyjną izolacją klanu, dzieląc się jego sekretami z innymi wampirami. Jednak nawet ci, którzy korzystają z pomocy Tremere, pamiętają o ich reputacji oraz magii krwi (o której za chwilę). Nie inaczej jest w Seattle, czyli miejscu akcji Bloodlines 2 – niewielu mieszkańców wita czarowników z otwartymi ramionami.

Tremere stosują pseudonaukowe podejście przy tworzeniu wampirzych „cudów”. - Klan Tremere powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-09
Tremere stosują pseudonaukowe podejście przy tworzeniu wampirzych „cudów”.

Jednym z wielu powodów, dla których Tremere budzą strach na równi z szacunkiem, jest wspomniana magia krwi, w świecie Vampire: The Masquerade znana jako taumaturgia. Choć, zgodnie z nazwą, ta potężna dyscyplina pozwala na czynienie niemalże cudów, praktykujący ją stosują niemal naukowe podejście, odkrywając prawidła rządzące wampirzymi mocami do tworzenia nowych efektów. Jednak w przełożeniu na rozgrywkę manipulacja krwi będzie o wiele mniej skomplikowana, objawiając się w trzech destrukcyjnych zdolnościach. Pierwsza z nich pozwoli na nadzianie wrogów na kolce stworzone z własnej krwi, podczas gdy druga spowoduje u ofiary krwawe wymioty, a po ponownym użyciu nieszczęśnik eksploduje, raniąc pobliskich wrogów. W obu przypadkach krew zużyta na zaklęcie (oraz ta pochodząca z niefortunnego celu) powróci do rzucającego.

Bloodlines 2 skupi się na destrukcyjnym aspekcie wampirzej taumaturgii. - Klan Tremere powróci w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-09
Bloodlines 2 skupi się na destrukcyjnym aspekcie wampirzej taumaturgii.

Drugą dyscyplinę dostępną dla Tremere nazwano Auspex, od alternatywnej nazwy augurów – rzymskich kapłanów wróżących z omenów. Zamiast jednak odczytywania przyszłości z lotu ptaków i innych znaków, w Bloodlines 2 talent ten umożliwi uzyskanie cennych informacji. Zdolność Wykrycie aury (Aura Sense) pozwoli m.in. znaleźć postacie niezależne nawet przez ściany, oznaczyć je oraz poznać ich mocne i słabe strony. Natomiast dzięki Projekcji psychicznej (Psychic projection) bohater tymczasowo odrzuci cielesną powłokę, przemieszczając się w formie astralnej. Pozwoli to na bezpieczne sprawdzenie pilnie strzeżonych lokacji i oznaczenie potencjalnych celów, ale będzie można też zawładnąć zmysłami NPC-ów na krótką chwilę.

Więcej na temat Tremere dowiecie się z wpisu twórców na oficjalnej stronie gry. Nie ulega jednak wątpliwości, że deweloper zamierza rozpieszczać nas kolejnymi informacjami, przynajmniej do czasu ujawnienia wszystkich pięciu klanów oraz – rzecz jasna – premiery produkcji. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zadebiutuje na początku przyszłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Przypomnijmy też, że w październiku fani będą mogli sprawdzić wersję demonstracyjną tytułu w ramach berlińskiej imprezy PDXCON 2019.