Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 19:00

Poznajcie klan Brujah z gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

W sieci pojawił się zwiastun prezentujący zdolności Brujah - jednego z pięciu wampirzych klanów w grze Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Członkowie grupy nie należą do najmilszych (nawet wśród wampirów).

Świetnym sposobem na krew jest sól kuchenna. Ponoć dodaje smaku. - Poznajcie klan Brujah z gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-03
Świetnym sposobem na krew jest sól kuchenna. Ponoć dodaje smaku.

Chociaż do premiery gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, czyli RPG-a od studia Hardsuit Labs, pozostało jeszcze sporo czasu, twórcy skutecznie podgrzewają atmosferę wokół tytułu. W sieci pojawiły się informacje dotyczące jednego z klanów (z pięciu dostępnych w grze), do których będzie mógł dołączyć główny bohater. Tym klanem jest Brujah - zbiorowisko buntowników i chuliganów, z którymi zdecydowanie lepiej nie zadzierać. Krótki materiał wideo prezentujący frakcję możecie zobaczyć tutaj.

Brujah nie stronią od awantur i walki na pięści. Najlepszym tego dowodem są ich wampirze moce (czyli dyscypliny w grze). Co ważne, dołączając do nich nie stracicie swoich umiejętności tzw. Thin Blooda (zmiany we mgłę czy przyzwania stada nietoperzy). Poniżej możecie zapoznać się z korzyściami płynącymi z dołączenia do klanu.

Wampirze moce klanu Brujah:

Potency (Potencja):

  1. Protagonista staje się duży i twardy (do tego stopnia, że nawet jego mięśnie mają mięśnie...);
  2. Fist of Cain (Pięść Caina) pozwala wampirowi uderzać z ogromną siłą (w tym burzyć ściany i wyrzucać w powietrze ludzi). Umiejętność może być rozwijana;
  3. Bohater może wywoływać fale uderzeniową i przewracać wrogów dzięki umiejętności Earthshock.

Celerity (Akceleracja):

  1. Dzięki umiejętności Unseen Storm protagonisa ma możliwość przemieszczenia się z miejsca na miejsce w takim tempie, że nikt nie ma szans go wykryć. Daje mu to możliwość zaatakowania wroga znienacka, zrobienia szybkiego uniku czy zmiany pozycji;
  2. Accelerate (Przyśpieszenie) sprawi, że świat wokół bohatera zwolni. Pozwoli to między innymi na unikanie pocisków i umiejętność ta również może zostać rozwinięta.

Klan Brujah, często nazywany „buntownikami bez powodu” lub po prostu „hołotą”, znany jest ze swojej nieustępliwości, agresji i zupełnej bezwzględności. Tworzą go ćpuni, gangi motocyklowe czy skini. W Seattle (gdzie rozgrywa się akcja Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2) nie pozostało już wielu przedstawicieli tego ugrupowania, a ci, którzy zostali, nie uznają praw ustanowionych przez pozostałe rodziny. Dołączenie do klanu Brujah może być dobrym rozwiązaniem dla graczy, którzy wolą zachować jako taką niezależność, bowiem organizacja nie jest stowarzyszona z pozostałymi frakcjami politycznymi w Seattle.

Członkowie klanu lubują się w skórzanych kurtkach i kijach baseballowych.
Członkowie klanu lubują się w skórzanych kurtkach i kijach baseballowych.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma ukazać się w I kwartale 2020 roku i trafić na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
  2. Zdolności w Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2