Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 17:13

World of Goo od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

Od dziś w Epic Games Store będzie można zdobyć kolejną darmową produkcję. Tym razem udostępnione zostanie World of Goo, czyli gra logiczna od studia 2D Boy. Oferta będzie ważna do 16 maja.

Aktualizacja

World of Goo można już pobierać za darmo z Epic Games Store. Eksperymentalna przygodówka Stories Untold to kolejna gra, którą będzie można przygarnąć za darmo na tej platformie. Zostanie ona udostępniona 16 maja.

Oryginalna wiadomość

Minęły kolejne dwa tygodnie, a to oznacza nową grę do zgarnięcia za darmo w Epic Games Store. Dziś od około 17:00 czasu polskiego będzie można na stałe dodać do swojej biblioteki na tej platformie World of Goo od studia 2D Boy. Produkcja pozostanie dostępna bez żadnych dodatkowych opłat do 16 maja. Nie wiemy na razie, jaka gra pojawi się w bezpłatnej ofercie po niej.

  1. World of Goo w Epic Games Store
Gluty zapraszają do zabawy. - World of Goo od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja: gra już dostępna, Stories Untold następne] - wiadomość - 2019-05-02
Gluty zapraszają do zabawy.

World of Goo jest grą logiczną, która może budzić lekkie skojarzenia z kultowym cyklem Lemmings. Zabawa polega na tworzeniu różnego rodzaju struktur z tytułowych lepkich glutów, by osiągnąć cel danego poziomu. Nie jest to jednak łatwe, gdyż cały czas musimy pamiętać o prawach fizyki wyginających nasze konstrukcje i unikać różnych przeszkód, takich jak pagórki, przepaście, klify, a nawet kolce czy piły tarczowe. Oprócz tego tytuł wyróżnia się miłą dla oka, kreskówkową grafiką, przyjemną ścieżką dźwiękową i interesującym klimatem.

Pamiętajcie, że do 17:00 w Epic Games Store wciąż możecie zdobyć za darmo grę Transistor, czyli utrzymanego w klimatach science fiction zręcznościowego RPG-a od studia Supergiant Games. Aby go przygarnąć, musicie wejść na tę stronę, zalogować się na swoje konto Epic i kliknąć przycisk „Za darmo”.

Firma Epic Games wystartowała ze swoją akcją bezpłatnego udostępniania gier w grudniu ubiegłego roku. Jak pochwalili się przedstawiciele amerykańskiego giganta (via PC Gamer), do dziś rozdali oni za darmo w sumie ponad 25 milionów sztuk dziesięciu tytułów dotąd ujętych w programie. Przypominamy, że cała akcja ma zakończyć się przed końcem tego roku, zatem czeka nas jeszcze mnóstwo atrakcji.

  1. World of Goo – recenzja gry
  2. World of Goo – poradnik do gry