Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 16:52

Główny wątek w Borderlands 3 potrwa minimum 30 godzin

Jeśli baliście się, że Borderlands 3 może okazać się krótką grą, to możecie już być spokojni. Twórcy obiecują, że główny wątek fabularny ma wystarczyć na 30 godzin, i to pod warunkiem, że będziecie się naprawdę śpieszyć.

Tytus, Romek i Atomówka. - Główny wątek w Borderlands 3 potrwa minimum 30 godzin - wiadomość - 2019-05-02
Tytus, Romek i Atomówka.

Z dnia na dzień dowiadujemy się kolejnych informacji na temat Borderlands 3. Po tym, jak cały świat mógł obejrzeć obszerny materiał z rozgrywki i usłyszeć słowa szefa Gearbox Software, że produkcja nie będzie posiadała mikropłatności (pay-to-win), przyszedł czas na konkrety dotyczące kampanii fabularnej. A właściwie jej długości. Ukończenie wątku głównego w Borderlands 3 ma zająć około 30 godzin. Tak twierdzi dyrektor kreatywny gry, Paul Sage:

Jeśli wybierzesz prostą drogę, i mam na myśli naprawdę najkrótszą drogę, ukończenie głównego wątku może zająć Ci 30 godzin.

Co ciekawe, bardzo podobnie było w przypadku Borderlands 2. Tak wynika z danych zgromadzonych na stronie How Long to Beat, czyli serwisu zajmującego się obliczaniem średniej długości kampanii fabularnych w grach (a także czasu potrzebnego na „wymaksowanie” poszczególnych tytułów). Główny wątek w poprzedniej odsłonie cyklu zajmował graczom średnio nieco poniżej 31 godzin. Jednak doliczając do tego eksperymentowanie z buildami postaci, tryb NG+ czy kończenie wątków pobocznych, produkcja potrafiła wystarczyć nawet na 115 godzin.

Biorąc pod uwagę fakt, że Borderlands 3 (podobnie jak poprzednie odsłony cyklu) będzie oferowało setki tysięcy różnych „gnatów” i wiele opcji rozwoju postaci, to raczej nie ma powodów do obaw o brak aktywności w grze. Tytuł zagości na półkach sklepowych 13 września i trafi na PC (wyłącznie w Epic Games Store), Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Borderlands 3 z lokalną kooperacją i systemem Level Sync
  3. Borderlands 3 nie będzie zawierało mikropłatności pay-to-win