Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 14:53

autor: Aquma

Borderlands 3 z lokalną kooperacją i systemem Level Sync

Zapowiedziana niedawno strzelanka Borderlands 3 otrzyma tryb lokalnej kooperacji na podzielonym ekranie – tzw. split screen. Produkcja pozwoli grać wspólnie osobom posiadającym postacie na różnych poziomach doświadczenia.

W Borderlands 3 zagramy z kolegami na podzielonym ekranie. - Borderlands 3 z lokalną kooperacją i systemem Level Sync - wiadomość - 2019-04-04
W Borderlands 3 zagramy z kolegami na podzielonym ekranie.

W SKRÓCIE:

  1. w Borderlands 3 znajdziemy funkcję lokalnej kooperacji (split screen);
  2. gra będzie posiadała także system dopasowujący siłę przeciwników do poziomów postaci graczy, co umożliwi wspólne granie nawet wtedy, gdy część bohaterów będzie bardziej doświadczona;
  3. każdy gracz będzie otrzymywał nagrody dopasowane do swojego poziomu.

Niedawno doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Borderlands 3, czyli najnowszej części cyklu strzelanek z elementami RPG, który można uznać za prekursora popularnego podgatunku looter shooter (obecnie kojarzonego m.in. z serią Destiny, The Division oraz Anthem). Dziś docierają do nas kolejne informacje o tytule tworzonym przez studio Gearbox Software. Dowiedzieliśmy się na przykład, że gra zaoferuje lokalny tryb wieloosobowy. Będzie on działał w oparciu o tzw. split screen, co oznacza, że ekran zostanie podzielony tak, by każdy z grających miał na nim własną sekcję. Niestety, jak donosi portal PCGamesN, funkcja będzie dostępna tylko na konsolach.

Drugą intrygującą ciekawostką jest tzw. Level Sync, czyli system, który umożliwi wspólne granie osobom posiadającym postacie na różnych poziomach doświadczenia. Funkcja będzie skalowała trudność wyzwań tak, by nikt nie musiał się nudzić, ale jednocześnie zadba też o to, by każdy z graczy otrzymał nagrody właściwe dla posiadanej rangi. To miła odmiana od poprzednich części, w których siła przeciwników była powiązana z potęgą postaci tzw. „hosta”, czyli gracza, który uruchomił rozgrywkę i zaprosił kolegów do zabawy.

Warto odnotować, że źródłem obydwu informacji są karty gry, które pojawiły się w różnych sklepach (także w tym, który znajdziemy na oficjalnej stronie gry).

Szybka i pozbawiona przerw kooperacyjna akcja - graj z każdym w dowolnym momencie, w trybie online lub split-screen, bez względu na Twój poziom lub postęp misji. Pokonuj wrogów i wyzwania jako drużyna, ale zbieraj nagrody, które są tylko twoje - nikt nie przegapi łupów – czytamy w opisie.

Przypominamy, że Borderlands 3 zadebiutuje 13 września tego roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach. Na tych ostatnich gra przez sześć miesięcy będzie dostępna jedynie na platformie Epic Games Store.

  1. Borderlands 3 – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Borderlands 3

Borderlands 3