Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 kwietnia 2019, 14:37

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Gwiazda Stranger Things dołącza do obsady Czarnej Wdowy

David Harbour, aktor znany z kreacji Jima Hoppera w serialu Stranger Things, a także z tytułowej roli w filmie Hellboy, wystąpi w ekranizacji komiksu Marvela pod tytułem Czarna Wdowa.

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, David Harbour (Stranger Things, Hellboy) dołączył do obsady filmu Czarna Wdowa. Nie podano jeszcze, w którą postać z uniwersum Marvela wcieli się aktor. Oprócz niego w ekranizacji komiksu wystąpi Florence Pugh (Pasażer, Lady M.), a także Scarlett Johansson (Avengers, Ghost in the Shell), która wcieli się w tytułową bohaterkę. Jak donosi magazyn Variety, w przyszłości do obsady może dołączyć również Rachel Weisz (Wierny ogrodnik, Faworyta) – rozmowy z aktorką wciąż trwają.

Film wyreżyseruje Cate Shortland (Syndrom berliński, Lore), a scenariusz napisze Ned Benson (Zniknięcie Eleanor Rigby). Wciąż niewiele wiadomo na temat fabuły dzieła. Łatwo się jednak domyślić, że ekranizacja komiksu skupi się na historii Natashy Romanoff (tytułowej Czarnej Wdowy), szpiega oraz wytrenowanej przez KGB zabójczyni, przed jej dołączeniem do organizacji T.A.R.C.Z.A. i Avengersów.

Według plotek krążących po internecie, Marvel chce, aby głównym filmowym przeciwnikiem Czarnej Wdowy został Taskmaster, w którego miałby się wcielić czarnoskóry aktor. Wśród potencjalnych kandydatów do roli wymieniany jest André Holland (Moonlight, The Knick). Premiera filmu o Czarnej Wdowie nastąpi prawdopodobnie w 2020 roku.