Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 13:39

autor: Adrian Werner

Dobre wyniki finansowe Techlandu. Dying Light z 16 mln graczy

Techland może zaliczyć 2018 rok do udanych. Zysk netto firmy jest niewiele mniejszy niż w przypadku CD Projektu. Dobre wyniki są głównie zasługą Dying Light, które może się pochwalić bazą 16 mln graczy.

Dying Light wciąż sprzedaje się dobrze. - Dobre wyniki finansowe Techlandu. Dying Light z 16 mln graczy - wiadomość - 2019-04-04
Dying Light wciąż sprzedaje się dobrze.

Firma Techland pochwaliła się wynikami finansowymi za miniony rok. Przychody wyniosły 182,7 mln złotych, a zysk netto 101,4 mln. Zwłaszcza ta druga kwota imponuje, gdyż jest tylko o 8 mln zł mniejsza niż w przypadku firmy CD Projekt.

Doskonałe wyniki Techlandu są głównie zasługą wciąż dużej popularności Dying Light. Gra niedawno obchodziła czwarte urodziny, ale dalej sprzedaje się dobrze. Twórcy pochwalili się, że tytuł ten wybrało już 16 mln osób. Takie sformułowanie sprawia, że nie jesteśmy pewni, czy chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy, czy też osób, które zagrały w tę produkcję.

W zeszłym roku Techland wydał 50 mln złotych na produkcję nowych gier. Najważniejszą z nich jest oczywiście Dying Light 2, ale firma pracuje równolegle nad drugim wysokobudżetowym projektem. W sumie w tworzenie obu tytułów zaangażowanych jest ponad 400 osób.

Przypomnijmy, że tym drugim projektem AAA jest gra z otwartym światem i elementami RPG osadzona w realiach fantasy. Podczas produkcji autorzy wykorzystali niektóre pomysły z porzuconego Hellraid.

Techland produkcję gier finansuje samodzielnie, z własnych środków wypracowanych przez wcześniejsze pozycje zespołu. Dzięki temu sytuacja firmy jest stabilna i dlatego jej szefowie nie kwapią się z wejściem na giełdę.

Warto na koniec wspomnieć, że Techland obecnie koncentruje się nie tylko na własnych projektach. Firma wyda również tworzoną przez studio One More Level strzelankę God's Trigger. Podjęto za to decyzję o zamknięciu działu odpowiedzialnego za dystrybucję w Polsce tytułów innych wydawców.

  1. Oficjalna strona firmy Techland

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach