Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka God's Trigger (PS4)

God's Trigger

Opracowana z myślą o zabawie w kooperacji, brutalna gra akcji 2,5D od polskiego studia One More Level. W God’s Trigger gracze wcielają się w upadłego anioła i demonicę, których zadaniem jest rozprawienie się z czterema jeźdźcami apokalipsy.

Akcji | na 2 osoby | polskie | top-down | indie | 2.5D | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka God's Trigger (PS4)

data premiery gry:

18kwi2019za 27dni

PC PS4 XONE

God’s Trigger jest brutalną grą akcji, za której opracowaniem stoi niezależne polskie studio One More Level. Od pierwszej zapowiedzi w 2015 roku produkcja przeszła swoistą metamorfozę, a wprowadzone przez twórców zmiany objęły przede wszystkim warstwę fabularną oraz niektóre aspekty mechaniki rozgrywki. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE, nakładem firmy Techland Publishing.

Fabuła

Historia opowiedziana w God’s Trigger koncentruje się na dwójce bohaterów – Harrym, czyli zbuntowanym żołnierzu niebios oraz Judy będącą uciekinierką z piekła, która próbuje odkupić swe winy. Zadaniem, jakie spoczywa na ich barkach, jest rozprawienie się z czterema Jeźdźcami Apokalipsy – nim jednak staną twarzą w twarz z każdym z nich, protagoniści muszą rozprawić się z całymi zastępami ich pomniejszych popleczników.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 i XONE God’s Trigger akcję ukazano z perspektywy top-down. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje i eliminujemy hordy adwersarzy, wykorzystując w tym celu miecze i pistolety znajdujące się na podorędziu herosów oraz nadnaturalne zdolności pokroju tak zwanego „Boskiego skupienia” (ang. „Divine Focus”), czyli specjalnej umiejętności sprawiającej, że czas płynie tylko w momencie poruszania się bohatera.

W opisywanej produkcji znalazło się też miejsce na elementy RPG. W zamian za posyłanie w zaświaty kolejnych oponentów otrzymujemy punkty doświadczenia (ich liczbę można zwiększyć poprzez łączenie zabójstw w efektowne kombinacje), z kolei awansując na następne poziomy zwiększamy potencjał bojowy herosów i odblokowujemy nowe skille, które możemy wykorzystać na placu boju.

Tryby gry

God’s Trigger zostało opracowane z myślą o trybie współpracy – istnieje jednak możliwość zabawy w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną wydanego na platformę PC, PS4 i XONE God’s Trigger jest oprawa graficzna, którą utrzymano w komiksowej stylistyce (cel-shading). Tytuł cechuje się przy tym wysoką, wręcz groteskową brutalnością – adwersarze umierają w hektolitrach krwi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Gry podobne do God's Trigger

Wymagania wiekowe God's Trigger

18+

Wymagania sprzętowe God's Trigger

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

 Wydawnictwo Techland prezentuje odmienione God's Trigger
Wydawnictwo Techland prezentuje odmienione God's Trigger

wiadomość22 sierpnia 2017

Portfolio wydawnicze Techland Publishing zasila kolejny tytuł – mowa o God’s Trigger, czyli brutalnej grze akcji zapowiedzianej przed dwoma laty na targach gamescom. Od tamtej pory produkcja doczekała się szeregu istotnych zmian.

God’s Trigger – polska gra akcji top-down z księdzem w roli głównej
God’s Trigger – polska gra akcji top-down z księdzem w roli głównej

wiadomość6 sierpnia 2015

Znane z Warlocks vs Shadows polskie studio One More Level zapowiedziało kolejny projekt – God’s Trigger, czyli hardkorową grę akcji z widokiem top-down, tworzoną z myślą o pecetach. Pokierujemy w niej księdzem Zoranem, który rozprawi się z przestępczością i innym złem naszego świata, korzystając z umiejętności nawiązujących do rozwiązań z SUPERHOT.

PC
PS4
XONE