Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 19:26

autor: Vergil

Wydawnictwo Techland prezentuje odmienione God's Trigger

Portfolio wydawnicze Techland Publishing zasila kolejny tytuł – mowa o God’s Trigger, czyli brutalnej grze akcji zapowiedzianej przed dwoma laty na targach gamescom. Od tamtej pory produkcja doczekała się szeregu istotnych zmian.

Przed dwoma laty krakowskie studio One More Level zapowiedziało God's Trigger, czyli brutalną grę akcji, w której mieliśmy się wcielić w księdza rozprawiającego się z nowojorskimi przestępcami w ramach pokuty za popełnione grzechy. Od tamtej pory produkcja przeszła swoistą metamorfozę, stając się czymś na modłę Hotline Miami wzbogaconego o tryb współpracy. Brzmi ciekawie, prawda?

W „nowym” God’s Trigger przejmiemy kontrolę nad Harrym i Judy, czyli zbuntowanym aniołem i uciekinierką z piekła próbującą odkupić winy, którzy zstąpią na Ziemię, by stawić czoła czterem Jeźdźcom Apokalipsy. A ci, jak mają w zwyczaju, chcą sprowadzić na świat… no cóż, apokalipsę. Nim jednak bohaterowie ostatecznie się z nimi rozprawią, będą musieli wyeliminować zastępy mniej spektakularnych przeciwników, których poślą w zaświaty przy pomocy celnego strzału, efektownego zamachnięcia mieczem lub jednej ze swoich nadnaturalnych zdolności. Z oryginalnej wersji gry zachowano tryb „Boskiego skupienia” – po jego aktywacji czas będzie płynął wyłącznie wtedy, kiedy poruszy się bohater.

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele na temat samej rozgrywki, poza tym, że jej przebieg będziemy obserwować z perspektywy top-down (czyli z kamery zawieszonej nad głowami postaci), a całość zostanie skonstruowana w taki sposób, by jak najlepiej bawić w trybie współpracy. Opublikowany przez Techland Publishing zwiastun zdradza jednak, że w zamian za posyłanie do piachu kolejnych adwersarzy otrzymamy punkty doświadczenia – można więc przypuszczać, że w grze pojawią się również elementy RPG, choćby w postaci dodatkowych zdolności odblokowywanych w miarę czynionych przez nas postępów.

Jak widać, wbrew temu, co się nam wciska do głów, również anioł może od czasu do czasu urządzić sobie krwawą łaźnię. Oczywiście w ramach walki z siłami zła! - Techland prezentuje odmienione God's Trigger - wiadomość - 2017-08-23
Jak widać, wbrew temu, co się nam wciska do głów, również anioł może od czasu do czasu urządzić sobie krwawą łaźnię. Oczywiście w ramach walki z siłami zła!

God’s Trigger zmierza na pecety i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ma zadebiutować na początku 2018 roku, toteż w niedługim czasie powinniśmy doczekać się kolejnej porcji konkretów. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, polscy gracze zakupią ten tytuł również w pudełku – na zachodnich rynkach ma on być dostępny wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.