Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 4 kwietnia 2019, 13:30

autor: AlexB

The Witness od dziś dostępne za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja: Transistor następny w kolejce]

Od dziś użytkownicy Epic Games Store mogą zdobyć za darmo The Witness, czyli pierwszoosobową grę logiczną autorstwa Jonathana Blowa. Tytuł zostanie udostępniony dziś około 17:00 czasu polskiego.

Aktualizacja

The Witness jest już dostępne za darmo na Epic Games Store. Przy okazji odwiedziliśmy się, że kolejną grą rozdawaną na tej platformie będzie Transistor, czyli zręcznościowe RPG od studia Supergiant Games. Tytuł zgarniemy między 18 kwietnia a 2 maja.

Oryginalna wiadomość

Trwa akcja darmowego rozdawania gier użytkownikom Epic Games Store. Przez ostatnie dwa tygodnie każdy zainteresowany mógł przygarnąć dwuwymiarową przygodówkę Oxenfree. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze tego zrobić, to ma czas do godziny 17:00 czasu polskiego. Wtedy dzieło studia Night School zostanie zastąpione kolejną produkcją - The Witness. Tytuł będzie można dodać do swojej biblioteki bez żadnych opłat do 18 kwietnia.

Widoki w The Witness mogą zachwycić niektórych graczy. - The Witness od dziś dostępne za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja: Transistor następny w kolejce] - wiadomość - 2019-04-04
Widoki w The Witness mogą zachwycić niektórych graczy.

Podobnie jak Oxenfree, również The Witness jest przygodówką, choć pierwszoosobową. Akcja produkcji autorstwa Jonathana Blowa i jego niezależnego studia Thekla toczy się na tajemniczej, opuszczonej przez mieszkańców wyspie, po której można się swobodnie poruszać. Naszym zadaniem jest szukanie wskazówek i rozwiązywanie kolejnych zagadek logicznych prowadzących do odkrycia sekretów tego dziwnego miejsca.

The Witness powinno przypaść do gustu przede wszystkim fanom kultowego cyklu Myst oraz generalnie miłośnikom główkowania i łączenia w jedną całość drobnych i z pozoru nieznaczących elementów fabuły. Potwierdzają to recenzje publikowane przez media branżowe tuż po premierze tytułu w 2016 roku. Ich przegląd znajdziecie w tym miejscu. Wysoka jakość produkcji przełożyła się na przyzwoitą sprzedaż. W pierwszym tygodniu od premiery rozeszła się ona w 100 tysiącach egzemplarzy.

Epic Games będzie rozdawało gry na swojej platformie przez cały 2019 rok. Nie wiemy na razie, jaka produkcja zostanie udostępniona po The Witness. Gdy taka informacja się pojawi, nie omieszkamy Was o tym powiadomić.

  1. Oficjalna strona gry The Witness
  2. The Witness - kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry The Witness – Dark Souls gier logicznych
  4. Epic Games Store – strona główna