Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 10:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Witness debiutuje na rynku i rozkochuje w sobie recenzentów

Długo wyczekiwana przez fanów twórczości Jonathana Blowa gra The Witness zadebiutowała na konsoli PlayStation 4, a wieczorem ukaże się na komputerach PC. Produkcja doczekała się już recenzji w wybranych mediach, zdobywając uznanie większości osób.

The Witness – pełna tajemnic wyspa czeka na śmiałków. - The Witness debiutuje na rynku i rozkochuje w sobie recenzentów - wiadomość - 2016-01-26
The Witness – pełna tajemnic wyspa czeka na śmiałków.

Po blisko sześciu latach od momentu ujawnienia pierwszych konkretów na temat The Witness, doczekaliśmy się premiery gry. Produkcja dziś wieczorem zadebiutuje w sklepie Steam, a użytkownicy konsoli PlayStation 4 mogą już nabyć ją w PlayStation Store. W sieci zaczęły pojawiać się recenzje tytułu, z których wynika, że Jonathan Blow, twórca słynnego Braida, wraz ze swoją ekipą ze studia Number None, stanęli na wysokości zadania, dostarczając świetną grę. Największym atutem jest oczywiście angażująca rozgrywka, wypełniona po brzegi genialnie skonstruowanymi, zaskakującymi zagadkami oraz mnóstwem sekretów. Oddana do dyspozycji graczy wyspa została bardzo dobrze zaprojektowana i urzeka poszczególnymi lokacjami oraz samą oprawą graficzną. Część recenzentów twierdzi jednak, że niektóre sekwencje zagadek są zbyt długie, a inne zamiast na wytężanie umysłu stawiają na zręczność podczas ich rozwiązywania. Dodatkowo nie wszystkim do gustu przypadła historia i sposób jej prowadzenia, ale to szczegóły, gdyż oceny mówią same za siebie:

Krótko pisząc, opłacało się czekać. Niestety produkcja nie należy do najtańszych, gdyż za wersję PC-tową trzeba zapłacić 36,99 euro (około 165 zł), a za konsolową 154 zł. Patrząc przez pryzmat innych gier niezależnych to dużo, niemniej fani gier logicznych otrzymali wyjątkową pozycję, która jest warta swojej ceny.

The Witness to pierwszoosobowa gra logiczno-przygodowa, w której trafiamy na piękną i tajemniczą wyspę. Na początku nie wiemy kim jesteśmy i dlaczego się tu znaleźliśmy, ale z biegiem czasu odkrywamy kolejne sekrety oraz odzyskujemy pamięć.

Obecnie produkcja dostępna jest na konsoli PlayStation 4 i PC-tach. Jak jednak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, w przyszłości pojawi się także na iOS oraz „innych platformach sprzętowych”.