Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 stycznia 2016, 10:55

Sony łączy spółki zajmujące się PlayStation w Sony Interactive Entertainment

Firma Sony zdecydowała o połączeniu swoich spółek zajmujących się marką PlayStation w jedną firmę – Sony Interactive Entertainment. W jej skład weszły Sony Computer Entertainment i Sony Network Entertainment. Główna siedziba przedsiębiorstwa będzie znajdowała się w Stanach Zjednoczonych, a na jego czele stanie Andrew House. Fuzja zostanie sfinalizowana 1 kwietnia tego roku.

Sony Interactive Entertainment będzie zajmowało się rozwojem marki PlayStation. - Sony łączy spółki zajmujące się PlayStation w Sony Interactive Entertainment - wiadomość - 2016-01-26
Sony Interactive Entertainment będzie zajmowało się rozwojem marki PlayStation.

Japoński koncern Sony zdecydował o połączeniu swoich spółek zajmujących się marką PlayStation w jedno przedsiębiorstwo – Sony Interactive Entertainment. W skład nowej firmy weszły Sony Computer Entertainment i Sony Network Entertainment. Ta pierwsza zajmuje się rozwojem, produkcją oraz sprzedażą sprzętu i oprogramowania dla serii konsol PlayStation. Jest również wydawcą i deweloperem gier przeznaczonych na ten sprzęt. Spółka powstała w 1993 roku i po blisko dwunastu miesiącach działalności wypuściła pierwszą generację konsoli PlayStation. Z kolei założone w kwietniu 2010 roku Sony Network Entertainment skupia się na usługach sieciowych oferowanych posiadaczom urządzeń firmy Sony. Firma odpowiada między innymi za sklep cyfrowy PlayStation Store, funkcjonalności dostępne w ramach abonamentu członkowskiego PlayStation Plus, czy usługę strumieniowania gier z konsoli PlayStation 3 na inne urządzenia – PlayStation Now. Powstanie Sony Interactive Entertainment ma zagwarantować wysoką jakość produktów firmy Sony i usprawnić tworzenie nowej zawartości.

Co istotne, główna siedziba nowej spółki będzie znajdowała się w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowano się na zlokalizowane w Kalifornii miasto San Mateo. Umieszczenie centrali przedsiębiorstwa zajmującego się marką PlayStation – która jest jedną z najbardziej dochodowych obszarów działalności całej firmy Sony – poza Japonią, niewątpliwie świadczy o zmianie polityki japońskiego koncernu i większym skoncentrowaniu się na rynkach zachodnich. Lokalne oddziały Sony Interactive Entertainment będą znajdowały się w Tokio i w Londynie.

Prezesem nowej spółki został Andrew House, który do tej pory pełnił funkcję prezesa Sony Computer Entertainment. Jak stwierdził w oficjalnym oświadczeniu:

Dzięki połączeniu sił sprzętu, oprogramowania, zawartości i funkcji sieciowych PlayStation, Sony Interactive Entertainment stanie się jeszcze silniejszym bytem, z jasnym celem dalszego rozwijania marki PlayStation.

Nowa firma rozpocznie działalność 1 kwietnia, wraz z rozpoczęciem nowego roku fiskalnego.

Firma Sony to japońskie przedsiębiorstwo, założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company. Obecnie jest to jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. W swojej historii koncern zajmował się między innymi produkcją walkmanów, discmanów, czy kaset VHS.