Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitch
Okładka Stories Untold (PS4)

Stories Untold

Oryginalny horror, którego fabuła stanowi połączenie czterech odrębnych historii. W grze Stories Untold wcielamy się w postać bohatera zasiadającego przy komputerze, a naszym zadaniem jest zapoznawanie się z kolejnymi niepokojącymi nagraniami.

Przygodowe | FPP | horror | indie | lata 80.

Okładka Stories Untold (PS4)

data premiery gry:

27lut2017

PC

16sty2020

Switch

27paź2020

XONE PS4

Stories Untold jest horrorem opracowanym przez niezależne studio No Code, którego wydanie wzięła na swoje barki firma Devolver Digital. Produkcja stanowi kompilację czterech odrębnych historii, wśród których pojawia się zremasterowana wersja poprzedniego dzieła zespołu – The House Abandon. Fabuła całości została osadzona w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Mechanika

W Stories Untold wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), mogąc swobodnie rozglądać się po otoczeniu. Kontrolowana przez nas postać zasiada przy komputerze, na którym uruchamia kolejne kasety z nagranymi programami i zapoznaje się z ich przyprawiającą o dreszcze zawartością. Z czasem zagłębia się w zawarte na nich opowieści do tego stopnia, że ulega swoistej paranoi i zaczyna dostrzegać w zakamarkach obskurnych pomieszczeń rozmaite, niewytłumaczalne zjawiska. Akcja toczy się w zróżnicowanych sceneriach (między innymi w sypialni i rozgłośni radiowej), których elementem wspólnym jest słabe oświetlenie, choćby w postaci stojącej na biurku lampki.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Stories Untold prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Deweloperom udało się uchwycić specyficzny klimat schyłku minionego stulecia – niemała w tym zasługa specjalnie skomponowanego soundtracku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 494 głosów czytelników.

Gry podobne do Stories Untold

Klasyfikacja PEGI Stories Untold

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Stories Untold

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7
Stories Untold od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]
Stories Untold od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

wiadomość16 maja 2019

Od dziś w Epic Games Store będzie można zdobyć za darmo nietypową grę przygodową w klimatach grozy od studia No Code – Stories Untold. Produkcja zostanie udostępniona o 17:00 czasu polskiego.

Stories Untold - straszna tekstowa przygodówka doczekała się dema
Stories Untold - straszna tekstowa przygodówka doczekała się dema

wiadomość26 marca 2017

Stories Untold to niecodzienna tekstowa przygodówka w klimacie horroru, która kilka tygodni temu ukazała się na Steamie. Jeżeli zastanawialiście się nad jej zakupem, to warto wcześniej sprawdzić udostępnione przez deweloperów demo.

Devolver Digital wyda Stories Untold – horror w klimatach retro
Devolver Digital wyda Stories Untold – horror w klimatach retro

wiadomość9 lutego 2017

Firma Devolver Digital regularnie poszerza swój katalog wydawniczy o kolejne, obiecujące produkcje. Do tego grona właśnie dołączyło Stories Untold, czyli horror w klimacie retro autorstwa niezależnego studia No Code.

PC
Switch
XONE
PS4