Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 17:57

autor: Vergil

Devolver Digital wyda Stories Untold – horror w klimatach retro

Firma Devolver Digital regularnie poszerza swój katalog wydawniczy o kolejne, obiecujące produkcje. Do tego grona właśnie dołączyło Stories Untold, czyli horror w klimacie retro autorstwa niezależnego studia No Code.

Tematyka retro jest obecnie na topie – mowa nie tylko o popularności gier zrealizowanych w pixelartowej stylistyce, lecz także o sukcesach, jakie odnoszą dzieła pokroju serialu Stranger Things. Studio No Code, wraz z firmą Devolver Digital, stara się o własny kawałek tego tortu – efektem ich współpracy będzie opisywane tutaj Stories Untold.

Horror w horrorze

Stories Untold zmierza wyłącznie na komputery osobiste (przynajmniej na ten moment) – premiera gry ma się odbyć 27 lutego. Produkcja jest opisywana jako kompilacja czterech odrębnych historii składających się na jeden wspólny koszmar. Wśród nich pojawi się zremasterowane The House Abandon, czyli oryginalny „horror w horrorze”, opracowany przez odpowiedzialnych za ten tytuł deweloperów. W chwili obecnej nie wiadomo dokładnie, z czym będziemy mieć do czynienia, jednak udostępnione materiały zdają się sugerować, że gra zostanie utrzymana w podobnej konwencji.

Cztery opowieści w różnych sceneriach i jeden wspólny koszmar – Stories Untold zdaje się mieć na siebie pomysł. - Devolver Digital wyda Stories Untold – horror w klimatach retro - wiadomość - 2017-02-09
Cztery opowieści w różnych sceneriach i jeden wspólny koszmar – Stories Untold zdaje się mieć na siebie pomysł.

W Stories Untold wcielimy się w osobę uruchamiającą na komputerze kolejne kasety z nagranymi programami i zapoznającą się z przechowywaną na nich, przyprawiającą o dreszcze zawartością. W The House Abandon mogliśmy rozglądać się po sypialni bohatera, który po jakimś czasie popadał w paranoję, zaczynając widzieć rozmaite, nie do końca wytłumaczalne zjawiska wyłaniające się z ciemnych zakątków pokoju. Z uwagi na fakt, że akcja opisywanej produkcji również będzie się rozgrywać w obskurnych, słabo oświetlonych pomieszczeniach, najwyraźniej będziemy mogli liczyć na więcej podobnych atrakcji.

Obskurna sypialnia i migoczący ekran. Stare, dobre czasy… - Devolver Digital wyda Stories Untold – horror w klimatach retro - wiadomość - 2017-02-09
Obskurna sypialnia i migoczący ekran. Stare, dobre czasy…

Trzeba przyznać, że ma to swój specyficzny urok. Autorzy przekonują, że w trakcie zabawy „narobimy w spodnie” – w chwili obecnej nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć im na słowo.

Swoją drogą, konkurencja na poletku horrorów jest w tym roku wyjątkowo silna – niedawno zadebiutowała ciepło przyjęta, siódma odsłona cyklu Resident Evil, a w marcu do sprzedaży trafi Outlast 2. Czy Stories Untold stanie do pojedynku z tymi tytułami jak równy z równym? Poczekajmy do 27 lutego – wtedy wszystko stanie się jasne.