Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2017, 22:07

Humble Bundle rozpoczyna działalność wydawniczą

Humble Bundle znane jest graczom przede wszystkim dzięki sprzedaży pakietów gier, kosztujących przysłowiowe „grosze”. Firma poinformowała, że zamierza rozpocząć działalność wydawniczą – inicjatywa ma ją kosztować grube miliony dolarów. Wśród pierwszych gier w jej katalogu są Scorn i No Truce with the Furies.

Humble Bundle funkcjonuje i – co ważniejsze – odnosi sukcesy od 2010 roku. Firma zasłynęła w branży dzięki sprzedaży pakietów gier wideo, kosztujących zazwyczaj przysłowiowe „grosze”, takich jak choćby niedawna kompilacja RPG-ów na Androida czy zestaw produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jej właściciele nie spoczywają jednak na laurach i kują żelazo, póki gorące – jak oficjalnie poinformowano, korporacja rozpoczyna globalną, multiplatformową działalność wydawniczą, co będzie kosztować ją grube miliony dolarów.

Dobry początek

Kto nigdy nie skusił się na żaden pakiet „za dolara”, niech pierwszy rzuci… monetą. - Humble Bundle rozpoczyna działalność wydawniczą - wiadomość - 2017-02-10
Kto nigdy nie skusił się na żaden pakiet „za dolara”, niech pierwszy rzuci… monetą.

W założeniach, Humble Bundle będzie wydawcą przyjaznym deweloperom – firma ma w planach udzielanie pomocy zainteresowanym współpracą zespołom. Co więcej, w jej katalogu wydawniczym mają się znaleźć wyłącznie najbardziej obiecujące produkcje, zasługujące na dotarcie do możliwie najszerszego grona odbiorców. Korporacja ma udzielać wsparcia finansowego, a także pomagać autorom w przygotowywaniu konwersji na różnorakie platformy, opracowywaniu kampanii marketingowych i tworzeniu lokalizacji językowych.

Scorn jest jednym z najbardziej obiecujących tytułów znajdujących się w portfolio Humble Bundle. - Humble Bundle rozpoczyna działalność wydawniczą - wiadomość - 2017-02-10
Scorn jest jednym z najbardziej obiecujących tytułów znajdujących się w portfolio Humble Bundle.

Humble Bundle zadebiutuje jako wydawca jeszcze w tym roku. Lista tytułów, które na początku wydawniczej przygody zasilą jej portfolio, prezentuje się całkiem zacnie. Mowa bowiem o A Hat in Time (bliżej niesprecyzowana, tegoroczna premiera), HackyZack (wiosna 2017), Keyboard Sports (jesień 2017), Ikenfell (lato 2018) oraz Staxel (trzeci kwartał 2017). Na tym jednak zestawienie się nie kończy – jak się bowiem okazuje, Humble Bundle wyda również bardzo obiecującego RPG-a zatytułowanego No Truce with the Furies (zima 2017) oraz Scorn (czwarty kwartał 2017) – pierwszoosobową grę akcji, dla której bezpośrednią inspirację stanowiły dzieła H.R. Gigera.

Humble Bundle przez lata wyrobiło sobie opinię marki godnej zaufania (wszak ponad 10 milionów użytkowników nie może się mylić) – miejmy nadzieję, że po jej wydawniczym debiucie pozytywna ocena zostanie podtrzymana. Jeszcze w tym roku przekonamy się, czy nowy wydawca będzie w stanie utrzymać się na rynku, na którym przecież nie od dzisiaj panuje istne „prawo dżungli”.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej