Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 19:37

Poznaj klan Toreador z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Firma Paradox Interactive przedstawiła kolejny klan wampirów z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej na temat stronnictwa Toreador, wykazującego obsesję na punkcie piękna pod każdą, nawet najbardziej zdeprawowaną postacią.

„Piękno pod każdą postacią” to naczelne hasło klanu Toreador. - Poznaj klan Toreador z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-16
„Piękno pod każdą postacią” to naczelne hasło klanu Toreador.

Po trzech tygodniach wpisów twórców gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 znamy już dwa z pięciu wampirzych klanów, do których będzie mógł dołączyć nasz „cienkokrwisty” awatar. Teraz przyszła pora na trzecie stronnictwo – Toreador, znane także jako „klan róży”. Szczegółowe informacje na ich temat zamieszczono na oficjalnej stronie gry, a udostępniony przez dewelopera filmik pokrótce przybliża nam mentalność członków tej frakcji.

Klan Toreador był niegdyś jednym z najbardziej wpływowych stronnictw w Seattle od początku istnienia miasta. Jego członkowie wykazują obsesję na punkcie piękna, nieustannie poszukując kolejnych doznań. W efekcie wielu z nich popada w coraz większą deprawację, podczas gdy inni desperacko próbują zachować resztki człowieczeństwa. Znajdziemy wśród nich zarówno wielkich wizjonerów i utalentowanych artystów, jak i gwiazdy jednego hitu oraz zwykłych pozerów. Jednak w momencie rozpoczęcia gry widać, że wpływy klanu zmalały, a choć wciąż jest on jednym z największych w Seattle, nie odgrywa już tak wielkiej roli w życiu miasta, jak dotychczas.

Toreadorzy mieli spory wpływ na historie Seattle. - Poznaj klan Toreador z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-16
Toreadorzy mieli spory wpływ na historie Seattle.

W kontekście rozgrywki ta adoracja piękna uwidoczni się w dwóch dyscyplinach. Pierwsza z nich sprawi, że sama Obecność (Presence) bohatera wywrze wrażenie na adwersarzach. W przypadku zdolności Zachwyt (Awe) będą oni w bezruchu podziwiać naszego awatara, niezdolni skupić się na niczym innym. Natomiast użycie Wejścia (Entrance) poskutkuje pojawieniem się grupy adoratorów podążających za wampirem, skutecznie odwracających uwagę wrogów. Żadna z tych umiejętności nie złamie Maskarady, czego nie można powiedzieć o zdolnościach drugiej z dyscyplin – Prędkości (Celerity). Zgodnie z nazwą, korzystanie z niej pozwoli na znaczne zwiększenie szybkości bohatera, by poruszał się z gracją nieosiągalną dla innych krwiopijców. Niezauważalna burza (Unseen Storm) pozwoli na wykonanie błyskawicznego sprintu, ułatwiającego zmylenie przeciwników i powalającą tych, którzy staną na naszej drodze. Z kolei Przyśpieszenie (Accelerate) tak bardzo przyśpieszy wampira, że włączy nam się znany z innych gier tryb bullet time, spowalniający wszystkich wokół.

Pięć klanów będzie rywalizować o wpływy w Seattle. - Poznaj klan Toreador z gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 - wiadomość - 2019-05-16
Pięć klanów będzie rywalizować o wpływy w Seattle.

Nie jest to ostatni klan, który zobaczymy w grze. Stworzony przez nas wampir będzie mógł dołączyć do pięciu różnych stronnictw, a niewykluczone, że znajdą się też inne frakcje. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.