Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2020, 10:09

Premiera Vampire Bloodlines 2 prawdopodobnie pod koniec 2021 roku

Przesunięte na 2021 rok Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 prawdopodobnie zadebiutuje dopiero pod jego koniec. Informacją podzieliła się współzałożycielka firmy Paradox Interactive.

W SKRÓCIE:
  1. Kilkanaście tygodni temu przesunięto premierę Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 na 2021 rok.
  2. W listopadzie współzałożycielka studia Paradox wyraziła pogląd, że debiut gry nastąpi raczej w drugiej połowie 2021 roku.

Od premiery Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 mogą dzielić nas długie miesiące. Kilkanaście dni temu współzałożycielka firmy Paradox Interactive - Ebba Ljungerud - w rozmowie ze szwedzkim serwisem Placera uprzedziła, żeby nie spodziewać się debiutu gry w pierwszej połowie 2021 roku.

Powodem jest - a jakże by inaczej - pandemia COVID-19, która ma według Ljungerud spory wpływ na branżę i przez to studio Hardsuit Labs nie mogło otrzymać zestawów deweloperskich.

By tworzyć gry na konsole nowej generacji, trzeba posiadać devkity. Jestem przekonana, że pandemia ma wpływ zarówno na Sony, jak i Microsoft, przez co liczba dostępnych konsol w wersji deweloperskiej jest ograniczona.

Premiera Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 pod koniec przyszłego roku nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Niedawno studio opuścili główny scenarzysta Brian Mitsoda, reżyser kreatywny Ka’ai Cluney oraz starsza projektantka fabuły Cara Ellison. Wcześniej przesunięto premierę z początku 2020 roku na koniec tego roku, by kilka miesięcy temu znowu opóźnić debiut gry.

Fani marki od dłuższego czasu są zaniepokojeni tym, co dzieje się wokół produkcji, za którą odpowiada studio Hardsuit Labs. Wielu wskazuje, że powoli przypomina to sytuację z pierwszą odsłoną Vampire: The Masquerade - Bloodlines, która na rynku pojawiła się pełna błędów, a odpowiedzialne za tytuł studio Troika nigdy nie miało okazji ich poprawić, gdyż krótko po premierze zbankrutowało.

  1. Oficjalna strona gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
  2. Wszystko o Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2