Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Mage: The Ascension - Refuge (AND)
OkładkaMage: The Ascension - Refuge (AND)

Mage: The Ascension - Refuge

Narracyjna gra przygodowa na urządzenia mobilne, przygotowana we współpracy studia White Wolf Entertainment ze szwedzką autorką powieści fantastycznych Karin Tidbeck.

Przygodowe | horror | tekstowe | urban fantasy | Świat Mroku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mage: The Ascension - Refuge Premiera

16lut2017

iOS AND PC

Gry podobne do Mage: The Ascension - Refuge

80 Days

Vampire: The Masquerade - We Eat Blood

Joe Dever's Lone Wolf

Mage the Ascension: Refuge to wydana na platformę AND, PC i iOS narracyjna przygodówka. Projekt wyszedł spod ręki pracowników studia White Wolf Entertainment, będącego częścią firmy White Wolf, która stworzyła całą markę. Scenariusz napisała szwedzka autorka powieści fantastycznych Karin Tidbeck. Jest to gra premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, Mage the Ascension: Refuge oparty jest na stołowej grze fabularnej, która w Polsce ukazała się pod tytułem Mag: Wstąpienie. Należy ona do tzw. Świata Mroku, gdzie obok ludzi potajemnie żyje wiele nadnaturalnych istot.

Akcja Mage the Ascension: Refuge toczy się we współczesnej Szwecji. Wcielamy się młodą kobietę, która niedawno dowiedziała się, że jest magiem i dopiero zaczyna odkrywać moce oraz wiedzę pozwalające kształtować otaczającą ją rzeczywistość. Niestety, nie ma szans na spokojne zgłębianie nowo zdobytych talentów, gdyż różne frakcje mają ochotę wykorzystać dziewczynę w wojnie o władzę nad magicznym społeczeństwem.

Istotną rolę w historii odgrywa kryzys uchodźczy i bohaterka musi sama odkryć, czy nowoprzybyli obcy okażą się sojusznikami, czy też wrogami.

Mechanika

Wydane na platformę AND, PC i iOS Mage the Ascension: Refuge to narracyjna przygodówka. Nie ma tutaj żadnych sekcji zręcznościowych czy skomplikowanych zagadek. Podczas zabawy zajmujemy się głównie odkrywaniem fabuły prezentowanej w formie tekstowej wzbogaconej okazjonalnymi obrazkami, prowadzeniem rozmów i podejmowaniem decyzji.

Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa. Gracz musi regularnie dokonywać ciężkich wyborów moralnych, jak również spróbować znaleźć równowagę między pragnieniem mocy a ryzykiem tzw. Paradoksu, czyli groźnej reakcji rzeczywistości na pojawienie się w niej rzeczy, które nie miały prawa zaistnieć bez magii.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Mage: The Ascension - Refuge: 16+

iOS
AND
PC