Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDXONEPS4PCiOSSwitch
Okładka Joe Dever's Lone Wolf Console Edition (PS4)
OkładkaJoe Dever's Lone Wolf Console Edition (PS4)

Joe Dever's Lone Wolf Console Edition

Joe Dever's Lone Wolf

Joe Dever’s Lone Wolf to wyprodukowana przez zespół Forge Reply paragrafówka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku cRPG. Podczas zabawy śledzimy tekstową narrację i podejmujemy decyzje, które kierują fabułę na nowe tory.

RPG | fantasy | turowe | elementy RPG | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | paragrafowe | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joe Dever's Lone Wolf Console Edition Premiera

14lis2013

iOS AND

27lis2014

PC

16mar2016

XONE PS4

16lut2018

Switch

producent: Forge Reply wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Joe Dever’s Lone Wolf to wydana na platformie PC, AND i iOS epizodyczny RPG, należący do kategorii gier paragrafowych. Produkcja bazuje na jednej z najpopularniejszych papierowych marek tego typu i opracowało ją studio Forge Reply.

Fabuła

Gra oferuje nową opowieść, której akcja toczy się między trzecim a czwartym tomem oryginalnej paragrafówki. Za scenariusz odpowiada Joe Dever, czyli ojciec całego cyklu, co zapewnia wysoką jakość fabuły. Kampania toczy się w królestwie Sommerlund, które tylko potężny las dzieli od krainy zła, Darkands. Gdy ustaje kontakt z wioską Rockstarn, narastają obawy, że coś mogło się przez niego przedostać. My wcielamy się w potężnego wojownika, będącego ostatnim przedstawicielem legendarnego bractwa Lordów Kai, który zostaje wysłany na miejsce w celu zbadania sprawy.

Mechanika

Joe Dever’s Lone Wolf pozostaje wierne podstawowym założeniom swojego gatunku, ale jednocześnie autorzy wykazali się sporymi ambicjami i postanowili połączyć narrację tekstową z grafiką 3D. Eksploracja, rozmowy i wybory moralne dokonywane są w środowisku przypominającym książkę, wzbogaconym muzyką i okazjonalnymi rysunkami. Gracze co chwila stają przed koniecznością podjęcia decyzji, a ich wybory kierują opowieść na nowe tory. Całość napisano tak, aby oferowała sporą nieliniowość, dzięki czemu możemy przechodzić kampanię wielokrotnie, za każdym razem odkrywając nowe przygody.

Sekwencje walki zostały zrealizowane niczym w nowoczesnych grach RPG. Taktyczny system bitewny oferuje dużą swobodę, a realizację naszych komend oglądamy w pełnym trójwymiarze. Potyczki toczą się w systemie turowym, ale wzbogacone zostały także elementami zręcznościowymi. Do naszej dyspozycji oddano szereg ataków oraz technik specjalnych, a przy ich wyprowadzaniu często musimy wykazać się dobrym refleksem, wciskając przyciski w odpowiednim momencie, co pozwala zwiększyć zadawane obrażenia. Ponadto autorzy nie zapomnieli o mechanice rozwoju postaci, pozwalającej wydawać zdobyte punkty doświadczenia na ulepszanie charakterystyk i umiejętności bohatera.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Joe Dever's Lone Wolf Console Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
iOS
AND
XONE
PS4
Switch