Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4WiiUSwitchXONE
Okładka Earthlock (PC)

Earthlock

Earthlock: Festival of Magic

Niezależna produkcja typu cRPG z turowym systemem walki, wyróżniająca się kolorową oprawą graficzną i bajkowym klimatem. Earthlock: Festival of Magic zostało wydane w trzech epizodach.

RPG | fantasy | turowe | crowdfunding | indie | epizodyczne | jRPG

Okładka Earthlock (PC)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

1wrz2016

XONE

27wrz2016

PC

27sty2017

PS4

8mar2018

Switch

Earthlock: Festival of Magic na PC, Switch itd. jest reprezentem gier cRPG z turowym systemem walki, który na tle licznej konkurencji wyróżnia się kolorową oprawą graficzną i na poły bajkowym klimatem. Za stworzenie i wydanie omawianej produkcji odpowiada niezależne norweskie studio Snowcastle Games.

Fabuła

Akcja Earthlock: Festival of Magic toczy się w bajkowym świecie fantasy, zlokalizowanym na planecie o nazwie Umbra. Pewnego dnia z nieznanego powodu doszło do zatrzymania jej ruchu obrotowego, czego skutkiem był kataklizm prowadzący do przeobrażenia całego globu i upadku cywilizacji. Katastrofa sprawiła, że znaczna część powierzchni Umbry stała się niezdatną do zamieszkania. Jedna połowa globu jest nieustannie palona promieniami słońca, podczas gdy druga, pogrążona jest w wiecznym w mroku. Ocalała ludzkość jest zaledwie cieniem swej dawnej potęgi i zasiedla skrawek ziemi między oboma światami. Niemniej, mieszkańcy nie ustają w wysiłkach w poszukiwaniu ruin i wydobywaniu z nich oznak dawnej świetności, co prowadzi do podziału populacji między miłośników zapomnianej technologii i zwolenników sztuk magicznych.

Gracz wciela się w Amona, młodego, lecz śmiałego poszukiwacza skarbów z małej wioski na pustyni, który pewnego dnia zostaje zamieszany w konflikt między Imperium Suviańskim a jego przeciwnikami. Fabuła prowadzi nas przez niemal całą Umbrę, pozwalając skompletować drużynę bohaterów i odwiedzić rozmaite lokacje z obu biegunów – zarówno gorącego, jak i lodowego – a także zbadać przeszłość planety i odkryć tajemnicę stojącą za kataklizmem, który na nią spadł.

Mechanika

Historia opowiedziana w Earthlock: Festival of Magic wystarcza na długie godziny zabawy, a ponadto, z racji swej nieliniowości, pozwala na wielokrotne przechodzenie gry. Co ciekawe, wkrótce po rozpoczęciu przygody do bohatera dołącza młoda zwiadowczyni Ive – gra daje nam wówczas możliwość swobodnego przełączania się między obojgiem bohaterów i decydowania, kto w danym momencie odgrywa główną rolę w opowieści. Podróżowanie po Umbrze odbywa się za pośrednictwem trójwymiarowej mapy świata, oglądanej z lotu ptaka. Twórcy zrezygnowali z losowych spotkań na szlaku – przeciwnicy są wyraźnie oznaczeni na ekranie. W momencie spotkania z nieprzyjaciółmi zostajemy przeniesieni na odrębną planszę, pokazywaną w rzucie bocznym.

Starcia toczą się w turach i wykorzystują rozwiązania sprawdzone w grach cRPG. Deweloper pozwolił sobie również na innowację w postaci łączenia członków drużyny w pary, składające się z wojowników – wykorzystujących rozmaite zdolności ofensywne – oraz protektorów, czyli magów używających magii leczniczej i ochronnej. Kluczem do sukcesu jest łączenie umiejętności obu postaci i odkrywanie potężnych kombinacji.

Ważnym elementem Earthlock jest również Wyspa Plumpet – miejsce, w którym znajduje się nasza siedziba, przyjmująca postać rozrastającej się stopniowo wioski ze sprzedawcami i innymi usługodawcami. Możemy tu zająć się na przykład zarządzaniem rozwojem bohaterów, uzupełnianiem ekwipunku, warzeniem mikstur i ulepszaniem broni. Ponadto szczególnie istotna jest możliwość uprawiania ogródka – w czasie przygód zdobywamy rozmaite nasiona, z których mogą wyrosnąć magiczne rośliny, wykorzystywane głównie jako amunicja w walce.

Kwestie techniczne

Jak wspomniano, gra została stworzona w trzech wymiarach – za warstwę technologiczną Earthlock odpowiada silnik Unity. Oprawa graficzna jest pełna żywych barw i na poły bajkowa – Umbra to kolorowy świat, zamieszkiwany nie tylko przez ludzi, ale również rozmaite inne rasy, często będące humanoidalnymi zwierzętami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,99 PLN

Gry podobne do Earthlock

Klasyfikacja PEGI Earthlock

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Earthlock

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.4 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD7870 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/10
Trine 4, Earthlock 2 i inne gry indie – Komisja Europejska upublicznia listę dofinansowanych produkcji
Trine 4, Earthlock 2 i inne gry indie – Komisja Europejska upublicznia listę dofinansowanych produkcji

wiadomość9 października 2018

W ramach programu Kreatywna Europa Komisja Europejska dofinansuje trzydzieści projektów. Ich lista zawiera nie tylko trzy polskie gry, lecz również szereg innych produkcji od studiów niezależnych, na czele z Trine 4, Earthlock 2 oraz Project Melies od Bloober Team.

Demo Earthlock i dobre wyniki Sonic Manii – wieści
Demo Earthlock i dobre wyniki Sonic Manii – wieści

wiadomość25 kwietnia 2018

Dziś piszemy o udostępnieniu wersji demonstracyjnej niezależnego RPG-a Earthlock na platformie Steam i przekroczeniu progu miliona sprzedanych kopii przez platformówkę Sonic Mania. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze
Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze

wiadomość7 marca 2014

Niezależne studio Snowcastle Games rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na grę Earthlock: Festival of Magic. Tytuł jest kolorowym trójwymiarowym RPG z klasycznym turowym systemem walki, którego akcja rozgrywa się w świecie fantasy, łączącym w sobie magię i technologię.

Pierwszy filmik z Festival of Magic – pecetowego RPG inspirowanego japońskimi klasykami
Pierwszy filmik z Festival of Magic – pecetowego RPG inspirowanego japońskimi klasykami

wiadomość19 października 2012

Zlokalizowane w norweskim Oslo studio SnowCastle Games wypuściło pierwszy materiał video z RPG zatytułowanego Festival of Magic. Gra czerpie pełnymi garściami z japońskich produkcji tego typu i zaoferuje śliczną kreskówkową grafikę, turowy system walki oraz mechanikę wirtualnego rolnictwa.

PC
PS4
XONE
WiiU
Switch