Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2014, 20:31

Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze

Niezależne studio Snowcastle Games rozpoczęło na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na grę Earthlock: Festival of Magic. Tytuł jest kolorowym trójwymiarowym RPG z klasycznym turowym systemem walki, którego akcja rozgrywa się w świecie fantasy, łączącym w sobie magię i technologię.

Snowcastle ma na koncie tylko jedną grę, przeznaczoną dla dzieci przygodówkę Hogworld na iOS - Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze - wiadomość - 2014-03-07
Snowcastle ma na koncie tylko jedną grę, przeznaczoną dla dzieci przygodówkę Hogworld na iOS

Niezależne norweskie studio Snowcastle Games zaczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloperzy proszą o 150 tysięcy dolarów na dokończenie produkcji gry Earthlock: Festival of Magic. Tytuł jest klasycznym RPG-iem z turowym systemem walki. Gracze przeniesieni zostaną do oryginalnego świata fantasy o nazwie Umbra, którego przed wiekami dotknął potężny kataklizm, niszczący niegdyś potężne imperia i królestwa, wykorzystujące zaawansowane technologie. Prace nad Earthlock: Festival of Magic, napędzanego za pomocą silnika Unity, trwają od dłuższego czasu. Twórcy otrzymali już wsparcie finansowe z kilku źródeł, między innymi z norweskiego funduszu filmowego. Tytuł dostał również zielone światło od użytkowników na Steam Greenlight.

Według wstępnych planów gra ukaże się w pierwszym kwartale 2015 roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Autorzy projektu oferują różnego rodzaju nagrody dla fundatorów, takie jak figurki czy możliwość wzięcia udziału w procesie produkcyjnym i zaprojektowanie stwora lub NPC. Standardowo wyznaczono dodatkowe bonusy, które zostaną wprowadzone do gry po przekroczeniu wstępnej kwoty zbiórki. Udostępniono również pecetowe demo wczesnej wersji gry.

Gra nie będzie posiadać losowych spotkań z wrogami, wszyscy przeciwnicy są widoczni na mapie świata - Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze - wiadomość - 2014-03-07
Gra nie będzie posiadać losowych spotkań z wrogami, wszyscy przeciwnicy są widoczni na mapie świata

Earthlock: Festival of Magic ma oferować bogatą i nieliniową historię. Gracze wybiorą płeć protagonisty, a w ich drużynie znajdzie się wiele wyrazistych i zróżnicowanych postaci. W trakcie przygody zwiedzić mamy wszystkie zakątki Umbry, począwszy od spalonych słońcem pustyń a skończywszy na zielonych lasach. Ważną częścią rozgrywki będzie wyspa Plumpet, na której znajduje się nasza rodzinna wioska. Podczas zabawy będziemy rozwijać osadę, a także uprawiać magiczne rośliny, które wykorzystamy w walce jako amunicję oraz różnego rodzaju przedmioty lecznicze i ochronne. Bitwy będą odbywać się na osobnych mapach w trybie turowym. Członkowie naszej drużyny walczą w parach wojownik-obrońca. Odpowiednie dobranie partnerów ma być kluczem do zwycięstwa i pozwala odblokować zaawansowane umiejętności oraz ataki.

W trakcie przygody zwiedzimy także rożnego rodzaju miasta - Earthlock: Festival of Magic – kolorowe mutliplatformowe RPG z turowym systemem walki na Kickstarterze - wiadomość - 2014-03-07
W trakcie przygody zwiedzimy także rożnego rodzaju miasta

Do końca zbiórki zostało jeszcze 35 dni. Do tej pory twórcy zebrali 25 tysięcy dolarów. Wielce prawdopodobne jest więc to, że uda im się bez problemów osiągnąć pułap 150 tysięcy dolarów.

  1. Earthlock: Festival of Magic na Kickstarterze