Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2014, 19:17

Watch Dogs – PlayStation 4 z grafiką w 1080p, Xbox One z 960p

Według niepotwierdzonych informacji Watch Dogs będzie różnił się natywną rozdzielczością w wersji na konsole nowej generacji. Co więcej, obie edycje gry mają wyświetlać obraz w maksymalnie 30 klatach na sekundę. Ubisoft potwierdziło przy tym, że w grze znajdzie się tryb swobodnej rozgrywki, przeznaczony dla maksymalnie 8 graczy.

Przewaga PlayStation 4 nad Xboksem One w multiplatformowych grach powoli staje się normą. Nie jest ona jednak ogromna, przez co wzbudza spore kontrowersje wśród fanów platform Sony i Microsoftu - Watch Dogs – PlayStation 4 z grafiką w 1080p, Xbox One z 960p - wiadomość - 2014-03-07
Przewaga PlayStation 4 nad Xboksem One w multiplatformowych grach powoli staje się normą. Nie jest ona jednak ogromna, przez co wzbudza spore kontrowersje wśród fanów platform Sony i Microsoftu

Wygląda na to, że Watch Dogs może być kolejną wysokobudżetową produkcją, której grafika wygenerowana zostanie w dwóch różniących się od siebie rozdzielczościach, w zależności od konsoli nowej generacji, na której zostanie wydana. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, gra na PlayStation 4 obsługiwać ma natywną rozdzielczość 1080p, natomiast na Xboksie 960p, która następnie jest programowo zwiększana do full HD. Wieść ta z pewnością wzbudzi kolejne fale dyskusji na forach internetowych pomiędzy zwolennikami obu systemów. Przypomnijmy, że przypadku Assasin's Creed IV: Black Flag Ubisoft również zdecydował się na ograniczenie natywnej rozdzielczości w wersji na nową konsolę Microsoftu. Opinie co do efektów tej decyzji oraz tego czy rzeczywiście wpłynęła ona negatywnie na odbiór gry były podzielone.

Warto dodać, ze według tych samych plotek, obie edycje Watch Dogs mają wspierać szybkość wyświetlania obrazu na poziomie maksymalnie 30 klatek na sekundę. Pecetowa wersja tytułu ma oferować rozdzielczości aż do 4K oraz w zależności od posiadanego sprzętu oferować zapewne nawet ponad 60 FPS-ów. Pytaniem otwartym pozostaje jednak jak gra będzie ostatecznie wyglądać na komputerach PC. W ostatnich trailerach tytułu, grafika odstawała jakością od tego co mogliśmy zobaczyć na targach E3 w 2012 roku, kiedy Watch Dogs zostało po raz pierwszy zapowiedziane.

Z lepszych wieści można wspomnieć, że deweloperzy potwierdzili, że w grze znajdzie się tryb swobodnej rozgrywki, tzw. free roam, przeznaczony dla maksymalnie 8 graczy. Uczestnicy zabawy będą mogli więc przemieszczać się bez problemu po całym wirtualnym Chicago, wykonywać wspólnie różnego rodzaju misje lub zadania, albo po prostu jeździć samochodem i wzbudzać chaos na ulicach.

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, Watch Dogs zadebiutuje w sklepach 27 maja. Gra pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Debiut wersji tytułu na Wii U został chwilowo wstrzymany. Produkcja będzie posiadać kinową polską wersje językową na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Oficjalna strona Watch Dogs