Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 18:01

autor: qjin

Watch Dogs zadebiutuje 27 maja tego roku na całym świecie – zobacz nowy zwiastun [aktualizacja]

Francuski koncern Ubisoft potwierdził wyciek dotyczący daty premiery oczekiwanej gry Watch Dogs. Sandbox, który miał wyjść pod koniec minionego roku, trafi ostatecznie do sprzedaży przed końcem maja tego roku. W sieci pojawił się też ponad 2-minutowy filmik zarysowujący warstwę fabularną, a na łamach serwisu gry-online.pl przeczytacie świeże wrażenia z gry.

Nasze wrażenia z gry i wywiad z producentem Watch Dogs

Informujemy, że nasz wysłannik miał okazję sprawdzić w Montrealu grę przeszło dwa miesiące przed premierą. Zapraszamy do zapoznania się nie tylko z obszernym artykułem na łamach serwisu gry-online.pl, ale także do obejrzenia materiału wideo na tvgry.pl.

Watch Dogs zadebiutuje 27 maja tego roku na całym świecie – zobacz nowy zwiastun [aktualizacja] - ilustracja #1
Nowe materiały graficzne z gry Watch Dogs - Watch Dogs zadebiutuje 27 maja tego roku na całym świecie – zobacz nowy zwiastun [aktualizacja] - wiadomość - 2014-03-06
Nowe materiały graficzne z gry Watch Dogs

Redaktor gry-online.pl udał się do montrealskiego studia nie tylko po to, by usłyszeć z ust producentów datę premiery, o której dowiedzieliśmy się parę godzin temu, ale także po to, by kilka tygodni przed debiutem Watch Dogs sprawdzić, w jakiej formie jest nadchodzący sandbox Ubisoftu. Jak możecie dowiedzieć się z naszych wrażeń, jest w formie co najmniej dobrej. Takie wnioski wyciągnęliśmy po półtoragodzinnym obcowaniu z grą – w tym czasie zapoznaliśmy się z jedną fabularną misją, kilkoma pobocznymi zleceniami oraz ogólnie z tym, co oferuje cząstka świata Watch Dogs. Nie omieszkaliśmy również przepytać Jonathana Morina, producenta zbliżającego się wielkimi krokami tytułu – po szczegóły odsyłamy do poniższego filmiku przygotowanego przez zespół tvgry.pl.

Studio Ubisoft Montreal pochwaliło się między innymi niejednoznacznymi motywacjami głównej postaci – jej zachowanie będzie miało odzwierciedlenie w grze dzięki wprowadzeniu systemu reputacji. Jednakże, co warto podkreślić, nasze działania nie mają mieć wpływu na przebieg fabuły, która będzie w dużej mierze liniowa, ale mają „skłonić gracza do refleksji nad samozwańczym wymierzaniem sprawiedliwości”. A wygląda na to, że okazji do wymierzania owej sprawiedliwości będzie nad wyraz dużo. W świecie gry nie spędzimy czasu tylko na hakowaniu (sprawdza się już teraz bardzo dobrze), ponieważ na brak rozmaitych pobocznych aktywności nie będziemy narzekać i do których wykonywania twórcy chcą graczy zachęcić. Na tym jednak nie koniec – przypomnijmy, że oprócz kampanii solowej pojawi się też moduł wieloosobowy w różnych odmianach. Począwszy od trybu Hacking, przez Tailing i wyścigi z innymi „żywymi” graczami, a skończywszy na Free Roam i Descryption. O niektórych dowiedzieliśmy się całkiem sporo, gdyż wybrane zmagania sieciowe mieliśmy przyjemność przetestować, o czym przeczytacie w naszej rozbudowanej publikacji.

Data premiery i zwiastun fabularny

Plotki o premierze Watch Dogs zostały błyskawicznie potwierdzone przez firmę Ubisoft - Watch Dogs zadebiutuje 27 maja tego roku na całym świecie – zobacz nowy zwiastun [aktualizacja] - wiadomość - 2014-03-06
Plotki o premierze Watch Dogs zostały błyskawicznie potwierdzone przez firmę Ubisoft

Jeszcze do połowy października 2013 roku wydawało się, że premiera Watch Dogs nie jest zagrożona i gra rzeczywiście wyjdzie w listopadzie na PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i Wii U. Kolejne nowiny prosto z obozu Ubisoftu tylko utwierdzały nas w tym przekonaniu – zdążyliśmy obejrzeć kilkunastominutowy zapis rozgrywki, dowiedzieliśmy się więcej o wielkości świata gry, a nawet poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji komputerowej. Niestety, firma Ubisoft, niespełna miesiąc przed wyznaczonym debiutem, poinformowała o dość znacznym poślizgu. Wstępnie termin ustalono na wiosnę 2014 roku i wszystko wskazuje, że uda się dotrzymać obietnicę. Jak wynika z doniesień, które zostały bardzo szybko oficjalnie potwierdzone przez Ubisoft, gra zawita na półki sklepowe w naszym kraju 27 maja tego roku, czyli w dniu światowej premiery, na wspomniane wcześniej platformy sprzętowe z wyjątkiem Wii U.

Wydawca ujawnił dzisiaj nie tylko ostateczną datę wydania Watch Dogs, ale także postanowił zaostrzyć apetyt graczy, publikując klimatyczny, trwający ponad 2 minuty zwiastun, który możecie pobrać z naszych serwerów w jakości 1080p. Zaprezentowano w nim sporo niepokazywanych wcześniej scen, a także zarysowano fabułę i przedstawiono kilka postaci, jakie napotka podczas swoich zmagań Aiden Pearce, główny bohater sandboksa.

Jak informowaliśmy w połowie ubiegłego roku, Watch Dogs będzie dostępne z polskimi napisami – wyjątkiem jest wersja na Xboksa One, która otrzyma je po premierze konsoli firmy Microsoft w naszym kraju. Na koniec warto wspomnieć, że majowa premiera nie obejmuje edycji na Wii U, która ukaże się w późniejszym okresie. Dokładna data nie jest znana. Z kolei posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4 mogą liczyć na DLC na wyłączność, którego zawartość wystarczy na około godzinę rozgrywki.