Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 17:10

autor: Ender

Tropico 5 – trailer z fragmentami rozgrywki

Twórcy ze studia Haemimont Games opublikowali właśnie nowy trailer gry Tropico 5, na którym zobaczymy fragmenty rozgrywki oraz niektóre nowości wprowadzone do serii. Produkcja powinna ukazać się latem tego roku.

Seria Tropico, nad którą pieczę sprawuje obecnie firma Kalypso Media i bułgarskie studio Haemimont Games, rozwija się od początku lat 2000. Najnowsza, piąta odsłona cyklu została zapowiedziana w sierpniu ubiegłego roku, ale do tej pory nie doczekała się trailera z prawdziwego zdarzenia, który zawierałby fragmenty rozgrywki. Dziś się jednak to zmieniło. Deweloperzy opublikowali nieco ponad minutowy film, na którym zobaczymy część planowanych nowości, w tym historyczne budynki, zmieniające się wraz z czasem. Przyjrzymy się też odświeżonemu stylowi graficznemu produkcji.

Przypomnijmy, że twórcy obiecują kilka istotnych zmian, które zostaną wprowadzone do utartej formuły. Gracze będą mogli tworzyć własna dynastię władców i obsadzać członkami rodziny państwowe stanowiska. Po raz pierwszy w serii zadebiutuje również tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. Gracze będą uczestniczyć we wspólnej rozgrywce na jednej mapie, zasiedlając różne wysypy i tworząc walczące lub współpracujące ze sobą państwa. Na razie nie zobaczyliśmy go jeszcze w akcji, ale być może rozpoczynające się w tym miesiącu testy beta rzucą na niego nowe światło.

Tropico 5 zadebiutuje latem tego roku na komputerach PC oraz konsoli Xbox 360. Planowana jest również wersja na PlayStation 4.

Tropico to seria gier strategicznych, w których wcielamy się w dyktatora sprawującego władzę nad małą, tropikalną republiką. Pierwsza odsłona serii powstała w 2001 roku i po dwóch latach doczekała się kontynuacji. Na trzecią część gracze musieli czekać znacznie dłużej – przygotowało ją nowe studio Haemimont Games, które z powodzeniem ożywiło markę. Tropico 4 z 2011 roku było udanym rozwinięciem nowego stylu rozgrywki. Od części trzeciej gra trafia także na Xboksa 360. Obie produkcje Haemimont doczekały się szeregu dodatków oraz DLC.

  1. Oficjalna strona gry