Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 14:06

autor: Meehow

Path of Exile: Sacrifice of the Vaal już dostępne!

Path of Exile – popularny darmowy hack ‘n’ slash – otrzymał bezpłatne rozszerzenie Sacrifice of The Vaal w formie aktualizacji do gry. Dodano m.in. antagonistkę Atziri z jej świtą, dwie czteromiesięczne ligi, dwa tryby PvP, nowe lokacje, a także 60 nowych potworów-bossów. Usunięto również część błędów i poprawiono balans gry.

Sacrifice of the Vaal to pierwsze rozszerzenie darmowego hack ‘n’ slasha firmy Grinding Gear Games, które oficjalnie, i zapewne nieprzypadkowo, zapowiedziane zostało w tegoroczne walentynki. Wprowadza ono wiele nowości do Path of Exile – zwycięzcy naszego plebiscytu Gra Roku 2013 w kategorii „Najlepsza gra free-to-play”. Najciekawsze i najistotniejsze z nich opisane zostały poniżej.

Path of Exile: Sacrifice of the Vaal - Path of Exile: Sacrifice of the Vaal już dostępne! - wiadomość - 2014-03-06
Path of Exile: Sacrifice of the Vaal

Najważniejszą nowością jest z pewnością Atziri, królowa Vaal, której obsesyjny pościg za wieczną młodością pochłonął miliony ofiar i w końcu doprowadził do kataklizmu, który pogrzebał cywilizację Vaal w ciągu jednej nocy. Sama królowa wciąż egzystuje w sferze koszmaru, powoli przenikającej do ziem Wraeclast. Pokonanie sadystycznej despotki jest głównym celem, jaki wyznacza graczom Sacrifice of the Vaal w wyzwaniu „Kill Atziri and her Guardians”. Zanim gracze będą mogli dostać się do leża Atziri w Apex of Sacrifice, będą musieli oczyścić obszary, gdzie obecne jest zepsucie Vaal, a następnie zebrać z nich fragmenty tej cywilizacji. Choć nie jest to proste zadanie, to zdecydowanie warte jest zachodu. Pierwszych 100 graczy, którym uda się pokonać Atziri w jednej z dwóch nowych lig (po 50 graczy na ligę), twórcy gry wynagrodzą ekskluzywnymi efektami postaci, powiązanymi tematycznie z Vaal. Aby zakwalifikować się do otrzymania nagrody, należy zabić wszystkich czterech strażników Atziri. Akcja ta nie obowiązuje w ligach Standard i Hardcore.

Drugą nowością, mocno powiązaną z pierwszą, są dwie czteromiesięczne ligi – Ambush oraz Invasion. Ambush dodaje nowe skrzynie zwane „strongboxami”, które rozsiane są po całym Wraeclast i przy każdej z nich czyha zasadzka. Potwory atakują gracza, kiedy tylko otworzy on strongboxa, przy czym zebranie z niej łupu możliwe jest dopiero wtedy, kiedy wszystkie potwory zostały zabite. Niektóre skrzynie posiadają modyfikatory, tak jak przedmioty. Prefiksy zwiększają skalę wyzwania, sufiksy zwiększają wartość nagrody; modyfikatory można ponownie losować. Jednym z wyzwań ligi Ambush jest otwarcie wszystkich strongboxów z oboma modyfikatorami.

Strongbox w lidze Ambush - Path of Exile: Sacrifice of the Vaal już dostępne! - wiadomość - 2014-03-06
Strongbox w lidze Ambush

Invasion to liga Hardcore (poległe postaci wracają do ligi Standard). W tej lidze obszary Wraeclast posiadają zwiększoną różnorodność potworów z różnych poziomów oraz aktów. Pojawiają się także potwory-bossy z każdego poziomu atakujących potworów. Jednym z wyzwań jest zabicie wszystkich potworów-bossów.

Atak potworów w lidze Invasion - Path of Exile: Sacrifice of the Vaal już dostępne! - wiadomość - 2014-03-06
Atak potworów w lidze Invasion

Nowe ligi wprowadzają w sumie 8 nowych wyzwań. Gracze, którzy ukończą wszystkie wyzwania, otrzymają ekskluzywne koszulki trybu Ambush/Invasion.

Sacrifice of the Vaal dodaje także dwa nowe tryby PvP – Cut Throat oraz Sarn Arena. Pierwszy tryb pozwala atakować obszary innych graczy, zabić ich i zabrać ich ekwipunek. Sarn Arena, zlokalizowana obok Sarn Encampment, oferuje możliwość walczenia z innymi graczami na arenie. Zasady? Każdy na każdego, wszystkie chwyty dozwolone.

W sekretnych obszarach zepsucia Vaal i lidze Invasion można napotkać aż 60 nowych, bardzo niebezpiecznych potworów-bossów. Ponadto, dzięki dodatkowi można zdobyć 13 nowych, unikalnych przedmiotów, z których kilka powiązanych jest tematycznie z Vaal i można je zdobyć tylko przez pokonanie Atziri.

W grze pojawiają się także klejnoty umiejętności Vaal, naładowywane przez zabijanie wrogów oraz kule Vaal, pozwalające spaczyć elementy ekwipunku (choć spaczenie oferuje rozmaite korzyści, to spaczone przedmioty nie mogą być dalej modyfikowane).

Spaczony pierścień Blackheart - Path of Exile: Sacrifice of the Vaal już dostępne! - wiadomość - 2014-03-06
Spaczony pierścień Blackheart

Path of Exile przez wielu uznawane jest za świetną, darmową alternatywę dla Diablo III. Sting w swojej recenzji wystawił grze znakomitą ocenę 9.5/10. Na początku grudnia ubiegłego roku, Path of Exile mogło pochwalić się czterema milionami zarejestrowanych użytkowników. Jak widać, hack ‘n’ slash ma apetyt na więcej i nie przestaje rosnąć w siłę.