Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 18:24

autor: Góral

Dragon Age: Inkwizycja - prezentacja świata z nowej gry studia BioWare

Studio BioWare oraz firma Electronic Arts zaprezentowały nowy materiał wideo z wyczekiwanej gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja. Zwiastun prezentuje zróżnicowane lokacje Thedasu. Tytuł ukaże się jesienią bieżącego roku na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i komputerach PC.

Studio BioWare opublikowało nowy zwiastun gry Dragon Age: Inkwizycja, prezentujący poszczególne lokacje świata produkcji, wygenerowane przy użyciu technologii Frostbite 3, znanej z czwartego Battlefielda. Na poniższym nagraniu wideo nie ukazano więc kolejnego fragmentu rozgrywki, ale wysłano jasny przekaz – świat Thedas będzie pełen zróżnicowanych lokacji, o czym zresztą pisaliśmy w styczniu bieżącego roku. Przy okazji, zachęcam do zapoznania się z naszą wcześniejszą informacją, w której publikowaliśmy gameplaye z nadchodzącego hitu ze stajni Electronic Arts. Znajdziecie ją w tym miejscu. Premiera wyczekiwanej produkcji cRPG odbędzie się jesienią bieżącego roku na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i komputerach PC.

W grze Dragon Age: Inkwizycja ponownie trafimy do świata Thedas, który pogrążył się w chaosie i walkach pomiędzy magami i templariuszami. Lokacje mają być znacznie większe, niż te zwiedzane w poprzedniczkach, a zadaniem gracza będzie poprowadzenie Inkwizycji i przywrócenie porządku w całej krainie. Warto także wspomnieć, że podczas naszej przygody dokonamy wielu trudnych decyzji, wpływających na przebieg rozgrywki.

Ostatnio pojawiły się także doniesienia o trybie multiplayer, które nie zostały jednak potwierdzone ani przez dewelopera, ani przez wydawcę. Tak czy siak, „trójka” jawi się jako twórcze rozwinięcie serii, a znacznie więcej informacji dotyczących tej produkcji znajdziecie w naszej zapowiedzi. Należy jednak pamiętać, że w tym roku powalczy ona z mocną konkurencją w postaci polskiej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ciekawe kto z dwójki gigantów wyjdzie z potyczki zwycięsko?

Seria Dragon Age to obecnie jedna z najpopularniejszych marek wśród gier cRPG. Do tej pory ukazały się jej dwie odsłony - Dragon Age: Początek z 2009 roku oraz Dragon Age II z 2011 roku. Za wszystkie części odpowiada uznane studio BioWare, które obecnie pracuje nie tylko nad Inkwizycją i nową odsłoną Mass Effect, ale także nad zupełnie nową produkcją.