Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2013, 09:20

autor: Adrian Werner

Mass Effect na PAX East - przyszłość marki i statystyki decyzji graczy z Mass Effect 3

Na targach PAX East przedstawiciel BioWare poinformował o przyszłości serii Mass Effect oraz podzielił się statystykami obrazującymi jakie decyzje podejmowali gracze w trzeciej odsłonie cyklu. Dowiedzieliśmy się także, że studio pracuje nad nową marką.

Mass Effect na PAX East - przyszłość marki i statystyki decyzji graczy z Mass Effect 3 - ilustracja #1

Wydanie dodatku DLC Citadel zwieńczyło przygody Sheparda oraz załogi statku Normandy i studio BioWare koncentruje się obecnie na czwartej odsłonie serii, która opowie historię nowych bohaterów. Podczas prezentacji na targach PAX East nadzorujący rozwój cyklu Casey Hudson wygłosił prelekcję, podczas której omówił przeszłość i przyszłość tej marki.

Mass Effect 4 i filmowa adaptacja marki

Informacje na temat Mass Effect 4 pozostały niestety skromne. Hudson stwierdził jedynie, że gra zaoferuje wiele świeżych pomysłów, które pozwolą fanom odkryć ulubione uniwersum od nowej strony. Zabrakło jednak jakichkolwiek konkretów. Znacznie ciekawsza była informacja, że nie porzucono planów stworzenia kinowej adaptacji. O tym projekcie, realizowanym wspólnie z wytwórnią Legendary Pictures, było cicho przez ostatnie miesiące i część fanów zaczeła podejrzewać, że projekt został zarzucony. Niestety, nie podano żadnych konkretów odnośnie obsady czy planowanej daty premiery.

Jak grano w Mass Effect 3

Casey Hudson podzielił się także statystykami, które pokazują w jaki sposób gracze przechodzili Mass Effect 3. W trybie kampanii wszyscy użytkownicy spędzili łącznie 88,3 mln godzin. Aż 82% osób wybrało męską wersję Sheparda. Najpopularniejszą klasą był żołnierz - wcieliło się w niego 43,7% graczy. Na misje najczęściej zabieraliśmy Liarę (24,1%), której po piętach deptał Garrus (23,8%). Sympatia fanów względem turianina znalazła również odzwierciedlenie w scenie rywalizacji strzeleckiej w trakcie pobytu w Cytadeli – Garrusowi pozwoliło wygrać 58% graczy.

Pod względem wyborów moralnych znacznie większym powodzeniem cieszyła się ścieżka Idealisty (ang. Paragon) niż Renegata. Pierwszą nich wybrało bowiem 64,5% osób. Z ciekawszych statystyk warto jeszcze wspomnieć, że w trybie multiplayer gracze zamordowali już ponad 10,7 mld wrogów.

Mass Effect na PAX East - przyszłość marki i statystyki decyzji graczy z Mass Effect 3 - ilustracja #2

Nowa marka BioWare

Podczas prelekcji Casey Hudson zdradził również inną ciekawą informację. Jak już wiemy od pewnego czasu, za produkcję Mass Effect 4 odpowiada nowy oddział studia, zlokalizowany mieście Montreal. Natomiast na PAX East dowiedzieliśmy się, że o powierzeniu projektu tej ekipie zdecydował fakt, że zespół stojący za poprzednim trzema odsłonami zajmuje się obecnie stworzeniem nowej marki. Niestety nie ujawniono żadnych konkretów.

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3