Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2014, 17:48

autor: Góral

Dragon Age: Inquisition z trybem multiplayer? Pojawiły się nowe przesłanki na ten temat

Studio BioWare w najbliższych dniach przeprowadzi testy gry RPG Dragon Age: Inquisition. Do zabawy zaproszone zostaną osoby z Kanady, które wypełnią specjalną ankietę i dopisze im szczęście. Co ciekawe, opublikowane pytania dotyczą także multiplayera w grze Mass Effect 3, co sugeruje, że deweloper planuje wprowadzić podobne rozwiązanie w nadchodzącej odsłonie Dragon Age.

Dragon Age: Inquisition to trzecia odsłona uznanej serii gier RPG. - Dragon Age: Inquisition z trybem multiplayer? Pojawiły się nowe przesłanki na ten temat - wiadomość - 2014-02-09
Dragon Age: Inquisition to trzecia odsłona uznanej serii gier RPG.

Studio BioWare opublikowało specjalną ankietę, dzięki której zostaną wyłonione osoby do testów gry RPG Dragon Age: Inquisition. Odbędą się one w przyszłym tygodniu, niestety dedykowane są tylko mieszkańcom Kanady, gdyż stawić trzeba będzie się w Vancouver. Co ciekawe, wśród pytań znajdują się także kwestie poruszające serię Mass Effect, w tym multiplayer z trzeciej odsłony. Nie wiemy co to może oznaczać, ale wydaje się, że firma planuje wprowadzić jakieś elementy zabawy wieloosobowej do nadchodzącej odsłony Dragon Age. Nie jest to pierwszy raz, kiedy pojawiają się takie przypuszczenia. Już w kwietniu 2011 roku pisaliśmy o plotkach na ten temat. Kilka miesięcy później sprawa ponownie została poruszona, a w sierpniu 2013 roku twórcy zapytani o ten aspekt stwierdzili tylko, że bardzo dobrze sprawdził się on w Mass Effect 3.

Możliwe więc, że testy Dragon Age: Inquisition, które odbędą się w poniedziałek i wtorek, dedykowane będą właśnie multiplayerowi. Oczywiście na razie to tylko gdybanie, ale z pewnością coś jest na rzeczy. Electronic Arts przywiązuje dużą wagę do wieloosobowej zabawy, dodając ją do większości swoich gier. Warto także zauważyć, że koncern wypracował sobie pewną tradycję, według której tryb dla wielu graczy pojawia się dopiero w trzeciej części danej serii (Mass Effect, Dead Space). Kto wie, może to samo spotka także Dragon Age?

Tytuł ukaże się prawdopodobnie w tym roku na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i komputerach PC. W oczekiwaniu na premierę warto zaznajomić się z pozostałymi informacjami, najnowszymi szkicami koncepcyjnymi oraz materiałem wideo prezentującym fragmenty rozgrywki, który obejrzycie poniżej.