Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2014, 17:00

autor: Michał Marian

Co nowego w Royal Quest, The Elder Scrolls Online i World of Warcraft - Przegląd MMO (9/02/2014)

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. start otwartych beta-testów polskiego Royal Quest, trwające obecnie stress testy The Elder Scrolls Online oraz nagły wzrost subskrybentów World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie otwartych beta-testów polskiej wersji Royal Quest, weekendowe stress testy The Elder Scrolls Online, a także niedawny wzrost aktywnych subskrybentów World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Darkfall Unholy Wars, Gloria Victis oraz Guild Wars 2.

Royal Quest

W minionym tygodniu firma Cenega ogłosiła, że polskojęzyczna wersja Royal Quest weszła w fazę otwartych beta-testów. Przedstawiciele wydawcy zdradzili, że gracze biorący udział w zamkniętych testach produkcji spędzili w jej świecie prawie 140 tysięcy godzin, zaś testerzy przez przeszło 2000 godzin sprawdzali poprawność wszystkich 300 tysięcy słów składających się na rodzimą lokalizację. Od tej pory wszyscy zainteresowani światem Aury mogą bez ograniczeń korzystać z jego dobrodziejstw, wystarczy zarejestrować się pod tym adresem. Poniżej prezentujemy infografikę przygotowaną przez przedstawicieli firmy Cenega, na której znajdziecie wszystkie najciekawsze fakty i liczby dotyczące polskiej edycji Royal Quest.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Royal Quest

The Elder Scrolls Online

W trakcie kończącego się właśnie weekendu odbywały się stress testy najnowszej produkcji studia ZeniMax Online, czyli The Elder Scrolls Online. Tym razem twórcy zaprosili do wspólnej zabawy rekordową liczbę osób, bowiem prócz kluczy rozesłanych oficjalną drogą, serwis Curse.com dysponował aż pół milionową pulą kodów dostępu. Samo wydarzenie rozpoczęło się w piątek, tj. 7 lutego, zaś jego zakończenie zaplanowano na godzinę 18:00 w poniedziałek 10 lutego.

Do oficjalnej premiery The Elder Scrolls Online coraz bliżej, dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się bliżej z tą produkcją zapraszamy do przygotowanych przez nas publikacji. Hed nie tylko spisał swoje wrażenia z gry, lecz nagrał także materiał wideo, w ramach którego szczegółowo omówił wybrane aspekty rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

World of Warcraft

Począwszy od 2012 roku wielokrotnie informowaliśmy o spadającej liczbie aktywnych subskrybentów World of Warcraft. Tylko w ciągu ubiegłego roku (od marca do września) najpopularniejsza gra MMORPG na świecie straciła ok. 700 tysięcy użytkowników. Zmiana niekorzystnego trendu nastąpiła jednak w grudniu 2013, kiedy to kraina Azeroth powitała w swoich progach 200 tysięcy nowych graczy. Za taki stan rzeczy odpowiada w głównej mierze promocja zorganizowana przez oficjalny sklep Battle.net, podczas której mogliśmy nabyć pełną wersję gry (wszystkie dodatki łącznie z Mists of Pandaria) wraz z 30-dniowym abonamentem za jedyne 15 euro. Kusząca oferta niewątpliwie sprawiła, że wielu fanów MMO postanowiło na własnej skórze sprawdzić na czym polega fenomen World of Warcraft. Szczegółów na temat całej sytuacji dowiecie się ze specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Darkfall Unholy Wars

Twórcy Darkfall Unholy Wars przygotowali specjalną ofertę dla wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory okazji zapoznać się bliżej z ich produkcją. Do 13 lutego włącznie zakupimy pełną wersję następczyni DarkFall Online, wraz z 30-dniowym abonamentem, za jedyne 10 euro. Wystarczy jedynie udać się pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Darkfall Unholy Wars

Gloria Victis

Twórcy Gloria Victis chcą dołączyć do wielkiej rodziny Valve i zadebiutować wraz ze swoją najnowszą grą na platformie Steam. Możemy już głosować na ich produkcję w ramach Steam Greenlight. Jeśli członkom studia Black Eye dopisze szczęście, z pewnością niebawem zobaczymy Gloria Victis w ofercie Early Access, która to święci w ostatnim czasie wielkie triumfy za sprawą takich tytułów jak DayZ i Rust.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis

Guild Wars 2

4 lutego w świecie Guild Wars 2 zadebiutowała kolejna aktualizacja zatytułowana The Edge of the Mists. Jest to już drugie, z zapowiedzianych czterech, uaktualnienie wieńczące pierwszą część tzw. Żyjącej Opowieści. Wśród nowej zawartości przeważają zmiany dotyczące trybu WvW, choć nie zabrakło również rozwinięcią wątku związanego ze Scarlet oraz Aetherblade. Pojawiły się także wyraźnie inspirowane okresem walentynkowym skórki na bronie. Szczegółowy wykaz zmian dostępny jest w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2